قالب وبلاگ قالب وبلاگ
پلیسوک

پلیسوک
 
روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر

پليسوک

نوشته شده در تاريخ شنبه چهاردهم بهمن 1391 توسط مدنی پور

نقد و بررسی «ننه یخی، پسر و تابستان» (تصویری)

گزارش تصویری

جلسه نقد و بررسی کتاب

«ننه یخی، پسر و تابستان» در بوشهر

عکس: سید اصغر حسینی نیا

برای تماشای بقیه تصاویر کلیک کنید


نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و نهم دی 1391 توسط مدنی پور

گزارش تصویری (4)

گزارش تصویری روز پایانی جشنواره

لطفاْ برای تماشای ادامه تصاویر کلیک کنید


نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیست و ششم دی 1391 توسط مدنی پور

عکس های روز دوم جشنواره

لطفاْ کلیک کنید ...

گزارش تصویری (۳)


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و پنجم دی 1391 توسط مدنی پور

گزارش تصویری روز نخست جشنواره

گزارش تصویری روز نخست جشنواره

لطفاْ برای دیدن هر بخش کلیک کنید

گزارش تصویری (۱)

گزارش تصویری (۲)


نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم دی 1391 توسط مدنی پور

گزارش تصویری جشنواره استانی قصه گویی

گزارش تصویری

شانزدهمین جشنواره استانی قصه گویی در بوشهر

عکس؛ سید اصغر حسنی نیا

گزارش تصویری شانزدهمین جشنواره استانی قصه گویی در بوشهر


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و هفتم آذر 1391 توسط مدنی پور

گزارش تصویری بازدید مرحوم خلیل عمرانی از مراکز استان بوشهر
 

   تصاویری از مرحوم خلیل عمرانی، در زمان تصدی پست مدیریت آفرینشهای ادبی کانون، در مرداد ماه 1381 به همراه معاون فرهنگی و مدیر اسبق آموزش در حال بازدید از برخی مراکز فرهنگی هنری استان بوشهر

بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینیدادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و نهم آبان 1391 توسط مدنی پور

«آدمک‌های قصه» در کانون بندر دیلم

 «آدمک‌های قصه» در کانون بندر دیلم

آدمک‌های قصه عنوان جشنی است که به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی در مرکز فرهنگی هنری بندر دیلم برگزار شد.

    به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، مرکز فرهنگی هنری دیلم در هفته کتاب و کتاب‌خوانی با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری میزبان ده‌ها کودک و نوجوان این شهر بود.

قمر غلامیان، مربی مسوول مرکز دیلم در خصوص جشن «آدمک‌های قصه» و سایر ویژه برنامه‌های این مرکز گفت:

جشن «آدمک‌های قصه» با هماهنگی پیشین با اعضا برگزار گردید که طی آن بچه‌ها از دو هفته قبل کتاب‌های مختلفی را از کانون به امانت گرفتند تا در نهایت یک کتاب را انتخاب کرده و خود را به جای شخصیتی که دوست داشتند قرار دهند و لباسی مناسب با آن نقش بپوشند و در جشن حاضر شوند.

وی افزود: در هنگام اجرای برنامه، اعضا داوطلب با پوشیدن لباسی از شخصیت‌های داستان، قصه آن را بازگو کرده و سایر بچه‌ها باید حدس بزنند که این قصه از کدام کتاب است.

 غلامیان بیان کرد: با اجرای این برنامه، طی هفته‌های اخیر شاهد آمار بالای امانت‌گیری کتاب از طرف بچه‌ها بودیم و حتی برخی از آنان که در گذشته علاقه کمتری به کتاب‌خوانی داشتند، خواستار ادامه این برنامه شدند.

مربی مسوول مرکز دیلم در خصوص سایر برنامه‌های این مرکز بیان کرد: کارگاه چاپ برگ با محوریت و موضوع کتاب و کتاب‌خونی، قصه‌گویی، مسابقه رو‌خوانی کتاب، کارگاه خوشنویسی و سفال، مسابقه رالی کتاب‌خوانی و ... از مهم‌ترین برنامه‌های این مرکز بود.

این مربی فعال کانون ادامه داد: برنامه رالی کتاب، از دیگر برنامه‌های پر مخاطب کانون در این هفته بود که قبل از اجرای آن 20 جلد کتاب متنوع در اختیار بچه‌ها قرار گرفت و در روز برگزاری، اعضا در گروه‌های 5 و 6 نفره از یکدیگر سئوالاتی با محتوای کتاب‌ها مطرح و در آخر یک گروه به عنوان گروه کتاب‌خوان کانون معرفی و تقدیر شد.

مربی مسوول مرکز دیلم، این برنامه‌ها را باعث ایجاد انگیزه بیشتر در کودکان و نوجوانان برای مطالعه و رقابت سالم دانست و افزود: امیدواریم روزی شاهد خرید کتاب در سبد کالای خانواده ها به عنوان الویت های نخستین باشیم.

مرکز فرهنگی هنری دیلم، یکی از مراکز فعال کانون در استان بوشهر می‌باشد.

گزارش تصویری برنامه های هفته کتاب در بندر دیلم (لطفاً کلیک کنید)


نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و هشتم آبان 1391 توسط مدنی پور

تجلیل از 72 کودک و نوجوان کتاب‌خوان بوشهری

در ویژه برنامه یادگار ماندگار برگزار شد؛

مراسم تجلیل از 72 کودک و نوجوان کتاب‌خوان بوشهری

در ویژه برنامه‌ای با عنوان؛ «یادگار ماندگار» که به مناسبت بیستمین هفته کتاب جمهوری اسلامی برگزار شد، از 72 کودک و نوجوان کتاب‌خوان بوشهری تجلیل شد.

    به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، طی ویژه برنامه‌ای که به صورت مشترک، توسط مراکز فرهنگی هنری شماره 1 و 2 بوشهر برگزار شد، از 72 عضو کتاب‌خوان و فعال در کتاب‌خوانی تجلیل شد.

در ابتدای این مراسم که بیش از 160 نفر از خانواده‌ها و اعضا کانون حضور داشتند، از 27 عضو برتر کتاب‌خوانی، 23 عضو فعال در کارگاه‌های کتاب‌سازی و 10 عضو برگزیده مسابقه نقد و بررسی کتاب تجلیل شد.

زکیه امیر‌پور، مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در حاشیه برگزاری این مراسم ضمن تاکید بر نقش خانواده‌ها  و مربیان در ایجاد عادت به مطالعه گفت: والدین و مربیان نقش بسیار مهمی در ایجاد عادت به مطالعه دارند که می‌بایست در کنار این عادت خوب، نسبت به تحکیم و تداوم آن نیز کوشش شود.

 وی با اشاره به تاکید دین مبین اسلام به مطالعه گفت: اسلام به عنوان کامل‌ترین دین در میان ادیان آسمانی، با معجزه کتاب آسمانی (قرآن کریم) به بشر معرفی شد و اهمیت بحث کتاب در اسلام تا جایی است که در کتاب آسمانی مسلمانان 71 بار کلمه کتاب به کار رفته و یکی از سوره‌های آن «قلم» نام دارد که در آن خداوند متعال به قلم سوگند یاد می‌کند.

مدیر کانون استان بوشهر افزود: طی سال‌های اخیر با برنامه رمان‌های نوجوان کانون، یک حرکت گسترده فرهنگی در سطح مراکز کانون آغاز شده و از برکات آن تولید رمان‌های مختلف با موضوعات متنوع و افزایش علاقمندی اعضا کانون به مطالعه بوده است.

بدری جهازی، کارشناس مسوول فرهنگی کانون استان نیز در تشریح برنامه‌های مهم هفته کتاب و کتاب‌خوانی گفت: با هدف تشویق اعضا به مطالعه بیشتر و انس با کتاب، انجمن کتاب‌خوانان حرفه‌ای در کلیه مراکز فرهنگی هنری استان تشکیل شده است.

وی افزود: برپایی طرح رالی کتاب‌ها در کلیه مراکز و ادامه آن در ایام فراغت بخصوص در طول تابستان از جمله برنامه‌هایی که از هفته کتاب و کتاب‌خوانی آغاز شده است.

جهازی در پایان خواستار اختصاص ساعات قصه‌گویی شبانه در خانواده‌ها شد.

 معرفی کتاب، قصه گویی کوچکترین عضو کانون، نمایش خلاق، قصه‌گویی مربی و رالی کتاب از جمله برنامه‌های این مراسم بود.

گزارش تصویری مراسم یادگار ماندگار


نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیست و سوم آبان 1391 توسط مدنی پور

کتاب‌خوان‌ترین اعضا کانون جم در سال 91 معرفی شدند

 کتاب‌خوان‌ترین اعضا کانون جم در سال 91 معرفی شدند

در جشنی با عنوان؛ «هر روز با کتاب» از 3 عضو کتاب‌خوان مرکز فرهنگی هنری کانون جم تقدیر شد.

    به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، در جشنی با عنوان؛ «هر روز با کتاب» از خانم‌ها؛ فاطمه نوذري، مطهره مديري و مهلا سادات حسيني، اعضا مرکز فرهنگی هنری جم كه از ابتدای سال تا‌کنون بیشترین کتاب را به امانت گرفته بودند به عنوان برترين كتاب‌خوان‌هاي سال ۹۱ این مرکز معرفی و مورد تشويق قرار گرفتند.

راضیه عطایی، مربی مسئول مرکز جم در تشریح برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی گفت: هم‌زمان با آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی، ویژه برنامه‌های متنوعی با محوریت کتاب در این مرکز برگزار شد.

وی افزود: روخواني از كتاب‌های مختلف، مسابقه كتاب‌سازي و نقاشي با موضوع «كتاب وسيله‌اي براي دوستي كودكان»، برپایی نمایشگاه آثار نقاشي و كتاب سازي اعضا، اجرای روزانه  سرود «من يار مهربانم»، دكلمه، قصه‌گويي، معرفي‌كتاب‌های جدید کانون، نمايش‌عروسكي، شعر‌خواني و بازي و سرگرمی براي دانش آموزان و ... از جمله برنامه‌هایی است که در طول یک هفته برگزار شد.

عطایی بیان کرد: در طول این هفته مربیان کانون با حضور در مدارس، دانش‌آموزان را به مطالعه بیشتر تشویق کردند.

تصاویری از برنامه‌های این مرکز در هفته کتاب و کتاب‌خوانی را در ادامه خبر ببینید.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ جمعه دوازدهم آبان 1391 توسط مدنی پور

برگزاری سومین همایش استانی غدیر در بوشهر

 برگزاری سومین همایش استانی غدیر در بوشهر

با حضور 150 کودک و نوجوان و مسئولین استانی، سومین همایش غدیر در بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، با حضور سردار حسین کارگر دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان، فرید محبی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، سید محمد صادق هاشمی مدیر کل امور اجتماعی استانداری و تنی چند از معاونین دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر، سومین همایش استانی غدیر در سینما تئاتر کانون برگزار شد.

در ابتدای این مراسم زکیه امیر پور مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، واقعه غدیر را یکی از مسائل مهم تاریخ اسلام دانست و گفت: این واقعه عظیم، یکی از وقایع مهم و قطعی تاریخ اسلام است که می‌بایست بیش از پیش برای نسل جدید تبین و معرفی شود.

امیرپور بیان کرد: یکی راه‌های تبین این واقعه مهم بهره‌گیری از ابزارهای فرهنگی، هنری و ادبی و بازخوانی آن به قشر کودک و نوجوان جامعه است.

وی افزود: کانون استان بوشهر، امسال نیز برای سومین سال متوالی، این توفیق را داشت که در جهت آشنایی بیشتر بچه‌ها با مسئله ولایت و امامت گام بردارد.

امیرپور اضافه کرد: برای حضور در این همایش 15 گروه سرود از سراسر استان اعلام آمادگی کردند که در پایان 10 گروه از 9 مرکز فرهنگی و هنری با بهره‌گیری از اشعار شاعران بزرگ این سرزمین در مدح مولای خود به اجرای برنامه می‌پردازند.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در پایان ضمن بیان یک بیت از شعر زیبای شهریار با عنوان «علی ای همای رحمت تو چه آیتی خدا را که به ما سوا فکندی همه سایه‌ی هما را ...» به صورت قصه ماجرای سرودن این شعر توسط استاد شهریار و ماجرای خواب آیت‌الله مرعشی نجفی را برای بچه‌ها شرح داد.

در ادامه این برنامه، سردار حسین کارگر دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر استان بوشهر نیز ضمن حمایت از برگزاری این همایش گفت: طی سال‌های اخیر شاهد فعالیت‌های خوب کانون در راستای معرفی و بازخوانی واقعه غدیر به مخاطبان کودک و نوجوان هستیم که از مهم‌ترین این فعالیت‌ها، برنامه سرود است.

وی بیان کرد: استفاده از اشعار قوی و بهره‌گیری از موسیقی‌های ولایی و دینی در گروه‌های سرود، باعث تاثیر مضاعف آن در نسل جدید خواهد شد.

سردار کارگر اضافه کرد: امیدواریم در سال آینده ضمن تداوم این برنامه بتوانیم 40 گروه موفق سرود غدیر به مردم معرفی کنیم.

پس از صحبت‌های مسئولین برگزاری مراسم، گروه‌های از شهرهای خورموج، اهرم، گناوه، وحدتیه، برازجان، ریگ و کاکی به اجرای برنامه پرداختند.

قصه‌گویی اعضا و مربیان موفق کانون و نقالی واقعه غدیر از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

در پایان نیز از کلیه شرکت کنندگان در مراسم تقدیر شد.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه هجدهم مهر 1391 توسط مدنی پور

دانش آموزان بوشهر در نمایشگاه یکهفته با کانون

گزارش تصویری

 استقبال دانش آموزان از نمایشگاه یکهفته با کانون

برای تماشای بقیه تصاویر کلیک کنید


نوشته شده در تاريخ سه شنبه هجدهم مهر 1391 توسط مدنی پور

جشن پرواز بادبادک‌ها در بوشهر

هم زمان با روز جهانی کودک در بوشهر برگزار شد؛

 جشن پرواز بادبادک‌ها در ساحل زیبای خلیج فارس

هم زمان با روز جهانی کودک صدها کودک و نوجوان بوشهری با تجمع در ساحل زیبای خلیج فارس این روز را جشن گرفتند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر از ساعت 30/15 روز دوشنبه17 مهر ماه صدها کودک و نوجوانان بوشهری به همراه والدین خود در برنامه‌های روز جهانی کودک شرکت کردند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر با مشارکت موسسه فرهنگی ورزشی شهرداری بندر بوشهر، پلیس راهور استان، مرکز بهداشت شهرستان و ...، مشترکاً به اجرای برنامه پرداختند.

در مهم‌ترین این برنامه‌ها، کودکان بوشهری به مناسبت روز جهانی کودک بیانیه‌ای منتشر و به صورت تومار امضاء کردند، در این بیانیه ضمن محکومیت اهانت به پیامبر گرامی اسلام (ص) آمده است؛ « من یک کودک مسلمانم و پیامبرم محمد (ص) است، همان کسی که کور‌دلان استعمارگر یارای دیدن بلندای نامش را ندارند و می‌کوشند تا خورشید وجودش را با پاره‌های ابر پنهان کنند! بی آن‌که بدانند او آنقدر بزرگ است که پیش از آن‌که قانونی برای کودکی نوشته شود، کودکان را بزرگ، عزیز و محترم می‌داشت؛ وی فرمودند: "هر کس با کودک سرو کار دارد، با او کودکانه رفتار کند." »

در ادامه این بیانیه کودکان و نوجوانان بوشهری ضمن همدردی با کودکان و نوجوانان زلزله زده آذربایجان گفتند: «... و اکنون در روزی که برای ما و به نام ما نام‌گذاری شده است با توکّل بر خدای مهربان و فرستادگان پر مهرش، در روز جهانی کودک، یاد و خاطره‌ی تمامی کودکان و نوجوانانی که با لرزش سخت زمین کبوتری شدند و به سمت حضور آبی خدا پرواز کردند، گرامی و پاس می‌داریم.»

در ادامه این بیانیه ضمن تاکید بر رعایت حقوق کودکان، آمده است؛ «خدایا، خداوندا دعا می کنیم، تمامی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی عزیز در سایه‌ی خورشیدی که در عصر انسان ظهور خواهد کرد، حفظ کنی و به ما توان دهی تا به همراه همه‌ی کودکان ایرانی، برای ساختن و آبادانی میهن خود گام برداریم.»

بر اساس این گزارش، برنامه‌های روز جهانی کودک در بوشهر با برپایی برنامه نمایشی، آموزشی فرهنگ ترافیک توسط پلیس راهور استان، برپایی ایستگاه‌های متعدد نقاشی و گریم صورت، ایستگاه بازی، نمایشگاه آثار نقاشی بچه‌ها و پرواز بادبادک‌ها همراه بود.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه هجدهم مهر 1391 توسط مدنی پور

گزارش تصویری نمایشگاه «یکهفته با کانون»

 گزارش تصویری نمایشگاه «یکهفته با کانون»

برا ی دیدن بقیه تصاویر کلیک کنید


نوشته شده در تاريخ یکشنبه دوازدهم شهریور 1391 توسط مدنی پور

حضور مسئولین در نمایشگاه آثار هنری اعضا کانون دیلم

نمایشگاه آثار هنری اعضا و مربیان کانون دیلم

فرماندار شهرستان دیلم در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار هنری کانون؛

 مربیان کانون، الگوهایی از خدمت صادقانه هستند

اعضا و مربیان مرکز فرهنگی هنری دیلم در نمایشگاه دستاوردهای هنری خود میزبان تعداد زیادی از مسئولین و مدیران شورای اداری این شهرستان بودند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر؛ در حاشیه مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که به مناسبت گرامی‌داشت هفته دولت برگزار شده بود، ماشاء‌الله احمدی، فرماندار شهرستان دیلم ضمن افتتاح و بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه در گفتگو با مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان، ضمن اشاره به توانایی‌های 3 تن از مربیان این مرکز، از آنان به عنوان الگوهایی از خدمت صادقانه نام برد.

فرماندار دیلم ضمن تاکید بر توانایی و خلاقیت مربیان کانون این شهر افزود: 3 تن از بانوان شاغل در این مرکز آن‌قدر دارای توانایی و خلاقیت هستند که بعید می‌دانم تعداد زیادی از آقایان حاضر در این جمع دارای چنین توانایی باشند.

وی ضمن بازدید از نمایشگاه برای تامین هزینه خرید یک دستگاه کپی و چرخ‌سفال قول همکاری داد.

 در ادامه حجت‌الاسلام حسین شیخی رییس تبلیغات اسلامی دیلم نیز ضمن بازدید از آثار هنری اعضا کانون، فعالیت‌های دینی و مذهبی این مرکز را قابل ستایش دانست و گفت: بدون تردید فعالیت های فرهنگی و هنری کانون با مضامین مذهبی تاثیر بسیار زیادی بر مخاطب خواهد داشت. ایشان به پاس توجه اعضا و مربیان کانون به مسائل مذهبی، هدایایی تقدیم کرد.

رضا عبدالهی مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان نیز در بازدید از نمایشگاه و بخش‌های مختلف کانون، این مجموعه را دارای فعالیت‌های متنوع و جذاب دانست و گفت: اعضا و مربیان کانون طی سنوات گذشته موفقیت‌های ارزشمندی کسب کردند که به یاری خداوند متعال و همکاری بیش از پیش آموزش و پرورش شهرستان، این موفقیت‌ها دو چندان گردد.

 رضا یوسفی، رییس اداره پست این شهرستان نیز با مشاهده آثار نقاشی و عکاسی اعضا کانون، قول دادند از روی تعدادی از آثار منتخب تمبر چاپ شود.

لازم به ذکر است در این نمایشگاه تعداد 45 اثر کاردستی، 30 اثر تابلو نقاشی با رنگ روغن، 70 اثر نقاشی با تکنیک‌های متنوع، 7 اثر عروسک سازی، 25 اثر سفالگری و 16 اثر طراحی با سرامیک اعضا و مربیان کانون به نمایش درآمد.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391 توسط مدنی پور

شب قدر اعضا کانون دیلم در جوار شاهزاده عبدالله

گزارش تصویری

 شب قدر اعضا کانون دیلم در جوار شاهزاده عبدالله

21 نفر از اعضا مرکز فرهنگی هنری کانون دیلم، شب قدر را در جوار شاهزاده عبدالله سپری کردند.

اعضا و مربیان مرکز فرهنگی هنری دیلم در سفری یک روزه به شاهزاده عبدالله در 15 کیلومتری این شهر در جوار حرم آن بزرگوار با خدای خویش راز و نیاز کردند.

در این برنامه، بچه ها و مربیان با شور و شعف خاصی چادر های سفید و گل دار زیبای خود را پوشیدند و به زیارت رفتند. صحبت مسؤول مرکز درباره فواید روزه، نماز جماعت، شکرگزاری از خداوند متعال و دعای کمیل از جمله برنامه‌های اعضا و مربیان کانون در این سفر معنوی بود.

عکس؛ سوسن حیاتی / برای تماشای انداز واقعی روی عکس کلیک کنید.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه شانزدهم مرداد 1391 توسط مدنی پور

گزارش تصویری فعالیت های کانون عسلویه

   گزارش تصویری فعالیت های کانون عسلویه 

مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان عسلویه یکی از مراکز نوپای استان است که نزدیک یک سال از فعالیت آن می گذرد. این تصاویر توسط آقای علی رضی - مربی مسوول مرکز عسلویه - ارسال شده است.

برای دریافت اندازه واقعی روی عکس کلیک کنید.


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه پنجم مرداد 1391 توسط مدنی پور

تصاویر کلاس های تابستانی اهرم

 گزارش تصویری کلاس های تابستانی مرکز اهرم

برای تماشای بقبه عکس ها کلیک کنید

 


نوشته شده در تاريخ دوشنبه دوم مرداد 1391 توسط مدنی پور

گزارش تصویری جشنواره رضوی در مرکز اهرم

گزارش تصویری

 مشارکت اعضا و مربیان در جشنواره های رضوی

هم‌زمان با برگزاری دهمین جشنواره بین‌المللی رضوی که هر ساله در بخش‌های متنوع و به میزبانی استان‌های مختلفی به اجرا درمی آید، اعضاء و مربیان مرکز فرهنگی هنری اهرم نیز همانند سال‌های گذشته با تلاش و پشتکار مضاعف با شرکت در بخش های مختلف این جشنواره، توانایی‌ها و استعداد‌های خود را در این زمینه به نمایش گذاشتند.

بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید...ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و پنجم تیر 1391 توسط مدنی پور

گزارش تصویری کلاس های تابستانی کانون جم

 گزارش تصویری کلاس های تابستانی کانون جم

از ابتدای تیر ماه کلاس های تابستانی کانون جم، با حضور 290 کودک و نوجوان آغاز شد.

 

برای تماشای ادامه تصاویر کلیک کنید


نوشته شده در تاريخ یکشنبه یازدهم تیر 1391 توسط مدنی پور

بافت تاریخی و معماری سنتی بوشهر نیازمند توجه شماست!

 خواسته کودکان و نوجوانان بوشهری در نمایشگاه بافت تاریخی بوشهر از نگاه کودک؛

 بافت تاریخی و معماری سنتی بوشهر نیازمند توجه شماست

یکصد کودک و نوجوان بوشهری با شرکت در نمایشگاه «نقاشی و عکس بافت تاریخی بوشهر از نگاه کودک»، خواستار توجه بیشتر مردم و مسئولین به این ابنیه‌های تاریخی شدند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، در برنامه‌ای که از سوی آفرینش های هنری استان و با مشارکت مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ بوشهر، شرکت عمران و مسکن سازان استان بوشهر و موسسه مطالعات و پژوهش خورشید مهرگان لیان برگزار شد، اعضا کودک و نوجوان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره ۱ بوشهر ضمن بازدید از بافت قدیمی بوشهر (بخصوص مناطق معروف چهار محل) با نگاهی متفاوت، بافت قدیمی بوشهر را در قالب هنر عکاسی و نقاشی به تصویر کشیدند.

در آیین تقدیر از اعضا شرکت کننده کانون، جمال سعیدی معاون شرکت عمران و مسکن سازان استان بوشهر ضمن تشکر از اعضا و مربیان کانون در تشریح اهداف برگزاری این برنامه گفت: بدون تردید قشر کودک و نوجوان جامعه به عنوان آینده سازان این مرز و بوم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و این کار باعث ایجاد یک بستر ذهنی مناسب و بیان آن از طریق فعالیت‌های فرهنگی و هنری خواهد شد.

وی افزود: در راستای بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و توانمند سازی سکونت گاه‌های غیر رسمی استان، این شرکت در زمینه‌های مختلف؛ پژوهشی، آموزشی، مطالعاتی، مستند سازی، فرهنگی و هنری، طراحی، اجرایی و بازرگانی فعالیت‌های متعددی انجام داده است.

معاون شرکت عمران و مسکن سازان استان بوشهر بیان کرد: این شرکت در طول ۶ سال فعالیت خود، در کنار توجه به مسئله فرهنگ سازی و نوسازی بافت‌های فرسوده، اقدامات موثری جهت احیاء بافت تاریخی این شهر انجام داده است.

عبدالرحمن برزگر از هنرمندان شناخته شده استان و مدیر موسسه مطالعات و پژوهش خورشید مهرگان لیان نیز ضمن تشکر از توجه کودکان و نوجوانان به معماری تاریخی بوشهر گفت: کودکان و نوجوانان دارای اندیشه‌های ژرف و نابی هستند و تصویری که در ذهن آنان نقش می‌بندد نیز به بهترین نحو می‌توان از آن استفاده کرد. ما در این نمایشگاه با بهره گیری از سرزندگی، شادابی و انرژی کودکان، بار دیگر وضعیت بافت تاریخی بوشهر را یادآور شدیم.

برزگر افزود: پس از گذشت سال‌ها، هنوز نیز راه کار مناسبی برای نگهداشت جاذبه‌ها و ابنیه‌های تاریخی شهر به شکلی اصولی و تخصصی اعمال نشده است؛ که می‌طلبد همه دست به دست هم داده و بخشی از هویت تاریخی خود را نجات دهیم.

در ادامه این مراسم نرگس رومینا مربی مسئول مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ بوشهر نیز گفت: اعضا کودک و نوجوان کانون با استفاده از تکنیک رنگ گواش و پاستل بیش از ۳۰ نقاشی زیبا از بافت قدیمی بوشهر را به تصویر کشیدند. همچنین اعضا خوش ذوق کانون با نگاهی متفاوت بیش از ۷۰ عکس زیبا از این مناطق را به نمایش گذاشتند.

آناهیتا یزدان‌شناس، عضو کودک مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ بوشهر نیز به نمایندگی از اعضا کانون بیانیه‌ای را قرائت کرد. در این بیانیه ضمن یادآوری وضعیت نامناسب بافت تاریخی بوشهر و مشکلات فرهنگی و اجتماعی موجود این منطقه، از مردم و مسئولین خواسته شده تا برای جلوگیری از زوال و نابودی این پشتوانه فرهنگی و نشانه عظمت استان بوشهر از هیچ کوششی دریغ نکنند.

در پایان این مراسم پس از تقدیر از شرکت کنندگان، نمایشگاه نقاشی و عکس بافت قدیمی بوشهر از نگاه کودک افتتاح شد.

این نمایشگاه تا ۱۷ تیرماه در محل مرکز فرهنگی هنری شماره ۲ بوشهر، بعد از بیمارستان فاطمه زهرا (س) برپا خواهد بود.

لازم به ذکر است؛ طی فصل تابستان، اعضا کودک و نوجوان مرکز شماره ۲ بوشهر نیز نمایشگاهی از آثار نقاشی و عکاسی خود از بافت قدیمی بوشهر را برپا خواهند کرد.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه سی ام خرداد 1391 توسط مدنی پور

هفته دوستی تئاتر کودک و نوجوان در بوشهر

با مشارکت مرکز ملی اسیتج ایران و دستگاه‌های فرهنگی استان

 هفته دوستی تئا‌تر کودک و نوجوان در بوشهر برگزار می‌شود

با حضور مدیر مرکز ملی اسیتج ایران و نمایندگانی از دستگاه‌های فرهنگی استان بوشهر در خصوص برگزاری هفته دوستی تئا‌تر کودک و نوجوان در بوشهر تصمیم گیری شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر؛ پیش از ظهر سه شنبه ۳۰ خرداد ماه نخستین نشست برنامه ریزی هفته دوستی تئا‌تر کودک و نوجوان با حضور مدیر مرکز ملی اسیتج ایران، مدیر کانون استان، مدیر موسسه فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر، مسئول انجمن تئا‌تر استان، مدیر گروه کودک و نوجوان صدا و سیمای مرکز بوشهر، مدیر موسسه مطالعات و پژوهش خورشید مهرگان لیان و نمایندگانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری و دادگستری کل استان بوشهر در محل مجتمع فرهنگی هنری کانون برگزار شد.

در ابتدای این برنامه صدیقه حسن‌زاده، مدیر مرکز ملی اسیتج کشور در معرفی فعالیت‌های این مرکز گفت: مرکز تئا‌تر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از سال ۱۳۵۱ در راستای توسعه و تعمیق تئا‌تر کودک و نوجوان فعالیت خود را آغاز کرد و از سال ۱۳۵۲ تاکنون نماینده رسمی سازمان بین المللی اسیتج در ایران می‌باشد.

حسن‌زاده تعامل با سازمانهای فرهنگی کشور و تلاش در جهت ساماندهی فعالیت‌های نمایشی حوزه کودک و نوجوان را از دیگر اهداف این مدیریت دانست و بیان کرد: کلیه کسانی که در عرصه تئا‌تر کودک و نوجوان فعالیت دارند، می‌توانند با عضویت در این مرکز، ضمن اتصال به شبکه ارتباطی تئا‌تر کودک از حمایت‌های اسیتج نیز برخوردار شوند.

وی برپایی برنامه‌های هفته دوستی تئا‌تر کودک و نوجوان در ۶ استان؛ بوشهر، لرستان، آذربایجان غربی، کردستان، مازندران و البرز را از دیگر برنامه‌های مرکز ملی اسیتج دانست و بیان کرد: این مرکز با توجه به شرایط خاص اقلیمی و پتانسیل‌های موجود، در ابتدا ۵ استان را برای برگزاری هفته دوستی تئا‌تر کودک و نوجوان انتخاب کرد که در آخر با درخواست مسئولین استان البرز این استان نیز در برنامه قرار گرفت.

ایشان مدیران کانون در استان‌های ذکر شده را به عنوان نماینده مرکز ملی اسیتج و مسئول دبیرخانه جشنواره هفته دوستی در این استان‌ها معرفی کرد و گفت: ما نیازمند تعامل و ارتباط دو سویه با این استان‌ها در جهت تقویت بنیه علمی فعالان حوزه تئا‌تر کودک و نوجوان و تبدیل آن به مقوله‌ای کاملاً تخصصی هستیم.

صدیقه حسن‌زاده ورود دادگستری استان بوشهر به عرصه فعالیت‌های فرهنگی را از ابتکارات خوب این استان دانست و بیان کرد: ما نیازمند مشارکت کلیه دستگاه‌های فرهنگی استان در برگزاری جشنواره هفته دوستی تئا‌تر هستیم.

وی این برنامه را دارای چشم اندازی دو ساله دانست و گفت: این برنامه با هدف استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت‌های موجود استان، فرهنگ سازی از «نهاد خانواده» و ایجاد سبد فرهنگی خانواده، برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه تئا‌تر کودک و نوجوان، ایجاد کارگاه خانواده، حمایت از چهره‌های فرهنگی و هنری استان، پیوند میان مخاطب، سازمان‌های فرهنگی و فعالان عرصه تئا‌تر کودک و نوجوان به عنوان سه قطب اصلی این هرم، اشتراک گذاری آثار تولیدی استان و... برگزار خواهد شد.

مدیر مرکز ملی اسیتج در پایان سخنان خود از نمایندگان دستگاه‌های حاضر در جلسه خواست تا ضمن توجه به بحث محتوایی و اجرایی این برنامه، پیشنهادات خود در خصوص موضوعات مورد نیاز، میزان مشارکت دستگاه از نظر امکانات سخت افزاری و بودجه را در اسرع وقت به اطلاع دبیرخانه این مرکز در استان برسانند.

در ادامه این برنامه زکیه امیر‌پور مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر نیز ضمن تاکید بر اهمیت نقش تربیتی تئا‌تر گفت: تئا‌تر یکی از ابزارهای مهم و تاثیرگذار تربیتی است که می‌تواند ضمن ایجاد اعتماد به نفس در مخاطب، باعث بروز خلاقیت، آرامش، تقویت بیان و عزت نفس در کودک شده و طرف دیگر خانواده‌ها نیز می‌توانند با بهره گیری از آن به فرزندان خود در جهت غلبه بر مشکلات کمک کنند.

مدیر کانون استان بوشهر در ادامه خواستار مشارکت جدّی دستگاه‌های فرهنگی استان برای اجرای این برنامه شد و بیان کرد: دبیرخانه این جشنواره آماده دریافت هرگونه همکاری از سوی دستگاه‌های مختلف استان بوده و امیدواریم به یاری خداوند متعال این برنامه به نحو مطلوب برگزار شود.

در ادامه این نشست، به ترتیب محمد مظفری مسئول انجمن نمایش استان، صدرالله محمدی باغملایی مدیر موسسه فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر، عبدالرحمن برزگر مدیر موسسه مطالعات و پژوهش خورشید مهرگان لیان، محمد رضا می‌رشکاری مدیر گروه کودک و نوجوان صدا و سیمای مرکز بوشهر، فریماه بوشهری به نمایندگی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامرضا احمدی مدیر روابط عمومی حوزه هنری و سید احمد رضا فرهی مدیر پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان بوشهر نظرات خود را بیان کردند.

در پایان کلیه شرکت کنندگان، ضمن عضویت در مرکز ملی اسیتج ایران، حمایت خود را از برگزاری جشنواره هفته دوستی تئا‌تر کودک و نوجوان در بوشهر (اواخر بهمن ماه ۱۳۹1) اعلام کردند.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و نهم خرداد 1391 توسط مدنی پور

موفقیت کودکان و نوجوانان استان بوشهر در مسابقه نقاشی انسان و دریا

موفقیت 7 کودک و نوجوان استان بوشهر

 در مسابقه نقاشی «انسان و دریا»

7 کودک و نوجوان عضو مراکز فرهنگی هنری استان بوشهر، مقام برگزیده دومین دوره مسابقه نقاشی «انسان و دریا» را کسب کردند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، مدیر و کارشناس هنری کانون استان 20 خرداد ماه در همایش تجلیل از برگزیدگان این مسابقه که در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، شرکت کردند.

زکیه امیر پور مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در تشریح اهداف همکاری کانون و موسسه اقیانوس شناسی گفت: از سال گذشته کانون استان بوشهر به منظور فرهنگ سازی و با درک اهمیت آشنایی کودکان و نوجوانان با مسئله دریا و منابع عظیم دریایی و همچنین تاثیر بسیار خوب این منبع در توسعه اقتصادی کشور، برنامه های مشترکی را با موسسه اقیانوس شناسی کشور در دستور کار خود قرار داد که از این جمله می توان به برگزاری کارگاه آموزش صنایع دستی دریایی برای مربیان کانون توسط موسسه اقیانوس شناسی و همکاری کانون در برگزاری 2 مسابقه نقاشی و مشارکت خوب اعضا نام برد.

محمد علی یزدان شناس، کارشناس هنری کانون پرورش فکری استان بوشهر نیز در تشریح موفقیت های اعضا کانون گفت: از استان بوشهر بیش از 90 اثر به این مسابقه ارسال شد که در پایان از بین 20 برگزیده گروه های مختلف سنی، 7 مقام برگزیده به کودکان و نوجوانان استان بوشهر تعلق گرفت.

کارشناس هنری کانون افزود: دومین دوره مسابقه نقاشی «انسان و دریا» در چهار گروه سنی 4 تا 7 سال، 7 تا 11 سال، 11 تا 14 سال و 14 تا 18 سال برگزار شد که در رده سنی 4 تا 7 سال، بردیا عبادیان، فرحان فرح دوست و آزاد منتظری هر سه از تهران حائز رتبه برتر شدند. در رده سنی 7 تا 11 سال، علی اکبر کیانی از کانون بوشهر اول شد، معصومه علیزاده از کانون ارومیه و علیرضا عیدی زاده از کانون گناوه به صورت مشترک دوم شدند و مریم جعفرنژاد از کانون مهاباد رتبه سوم را به دست آورد.

وی خاطرنشان کرد: در رده سنی 11 تا 14 سال، رضوان حاجی زاده از کانون شماره 2 بوشهر، زهرا میرشکاری از کانون اهرم و نسیبه عبدالله زاده رتبه های اول تا سوم را کسب کردند. در رده سنی 14 تا 18 سال هم سیده رویا صبح خیز و عدنان مخبری به صورت مشترک رتبه اول را کسب کردند و مرجان قره باغی از کانون دیلم و نرجس صابری از کانون بندر ریگ استان بوشهر دوم و سوم شدند.

یزدان شناس تصریح کرد: در بخش ویژه دریا و تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، ثنا رضایی بنّا از اردبیل، عرشیا کیانی از کانون گناوه و محمد قنبری از زابل اول تا سوم شدند.

همچنین در این مراسم از دو تن از اعضای تحت پوشش موسسه خیریه محک که نوجوانان مبتلا به سرطان هستند به نام های اتابک مهماندوست و علیرضا رضایی تقدیر ویژه به عمل آمد و از علیرضا صالحی نصر نوجوان روشندل که در این مسابقه شرکت کردند نیز تقدیر شد.

لازم به ذکر است در طول برگزاری این مسابقه  629 نقاشی از مناطق مختلف کشور به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد پس از داوری 20 نقاشی انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

«نقاشی های اعضا برگزیده کانون استان بوشهر»

رضوان حاجی زاده مرکز بوشهر ۲

علیرضا عیدی زاده مرکز گناوه

نرجس صابری مرکز ریگ

مرجان قره باغی مرکز دیلم

زهرا میرشکاری مرکز اهرم

عرشیا کیانی مرکز گناوه


نوشته شده در تاريخ جمعه نوزدهم خرداد 1391 توسط مدنی پور

گزارشی از همایش شاهنامه خوانی

در همایش شاهنامه خوانی کودکان و نوجوانان استان بوشهر مطرح شد؛

پرداختن به اندیشه‌های فردوسی جان مایه ی خودباوری ایرانیان است

در همایش استانی شاهنامه خوانی که به میزبانی مرکز فرهنگی هنری کانون بندر دیلم برگزار شد، ۱۵ نقال کودک و نوجوان بخش‌های مختلف شاهنامه را نقل کردند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، در این همایش یک روزه که به میزبانی مرکز فرهنگی و هنری بندر دیلم و با حضور فرماندار، شهردار، اعضای شورا و تنی چند از فرماندهان نظامی، مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان و همچنین مدیر، کار‌شناسان و مربیان کانون‌های سراسر استان و تعدادی از اساتید دانشگاه در محل تالار ارشاد این شهر برگزار شد، بر نقش و اهمیت شاهنامه در نهادینه کردن مفاهیم والای انسانی در ذهن و اندیشه کودکان و نوجوانان تاکید شد.

در آغاز این همایش یک روزه، ماشاء الله احمدی فرماندار شهرستان دیلم با تشکر از مربیان کانون دیلم و اداراتی که در برگزاری این برنامه همکاری کردند، رویکرد کانون در سال‌های اخیر را رویکردی متفاوت دانست و گفت: با مدیریت جدید کانون، طی سال‌های اخیر و بخصوص در شهرستان دیلم، شاهد نگاه ویژه‌ای به هنر کودکان هستیم.

فرماندار شهرستان دیلم، جمهوری اسلامی ایران را کشوری حماسی دانست و بیان کرد: کشور ایران در تمام مقاطع تاریخ، چه قبل و چه بعد از اسلام و بخصوص در زمان پیروزی انقلاب همراه با حماسه بوده است.

وی محبوبیت شاهکار حماسی فردوسی در بین ایرانیان را بسیار زیاد دانست و گفت: در میان خانواده‌های ایرانی، در کنار قرآن و دیوان حافظ، شاهنامه خوانی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است.

ایشان پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران در انقلاب ۵۷ و دوران ۸ سال دفاع مقدس را از حماسه‌های ملت ایران دانست که به نوعی نفوذ حماسی شاهنامه در افکار جوانان این مرز بوم در شکل گیری آن نقش داشته است.

فرماندار دیلم شاهنامه فردوسی را از شاهکارهای بی‌بدیل ادبیات ایران دانست و بیان کرد: شاید هیچ کتابی در دنیا نباشد که بتواند به اندازه ی شاهنامه در خواننده خود انگیزه، شور و شوق و تفکرات حماسی ایجاد کند.

احمدی با حمایت از برگزاری این جشنواره در شهرستان دیلم تصریح کرد: در دورانی که کشور ما درگیر تهاجم فرهنگی و به زعم مقام معظم رهبری ناتوی فرهنگی است، برگزاری چنین جشنواره‌ای باعث ایجاد بستر مناسب و احیای فرهنگ گذشته دینی و ادبی ما خواهد شد.

فرماندار دیلم در پایان خواستار برگزاری منطقه‌ای این همایش طی سال آینده شد.

زکیه امیر‌پور، مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر نیز شاهنامه فردوسی را یکی از مهم‌ترین پایه‌های زبان و ادبیات فارسی دانست و گفت: کانون با درک مفاهیم ارزشمند انسانی و فرهنگ غنی ایرانی موجود در شاهنامه، از طریق مرکز آفرینش‌های ادبی و با بهره گیری از مربیان توانمند خود، کودکان و نوجوانان را به شاهنامه خوانی و تفکر بیشتر در اشعار این شاعر بزرگ پارسی دعوت می‌کند.

وی بیان کرد: این کتاب ارزشمند با حدود ۶۰ هزار بیت شعر پس از گذشت هزار سال هنوز هم جان مایه ی خود باوری ایرانیان بوده و می‌تواند عاملی برای تحرک بیشتر نوجوانان و جوانان در ساختن و پیشرفت کشور باشد.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایان بیان داشت: در جشنواره‌های مختلف شاهنامه خوانی شاهد رشد کیفی و کمی تعداد علاقمندان کودک و نوجوان به شاهنامه خوانی هستیم.

در ادامه این برنامه مصطفی بویراتی، کار‌شناس ارشد زبان و ادبیات فارسی و مدرس دانشگاه‌های پیام نور دیلم و گناوه در خصوص نقش و اهمیت شاهنامه فردوسی در ادبیات فارسی گفت: شاهنامه اثر بزرگ فردوسی، مانا‌ترین اثر کاملاً فارسی و میراث جاویدان این زبان است.

وی بیان کرد: در روزگار شکست و افسردگی قوم ایرانی، بزرگانی چند سعی در بازیابی عزت و اعتبار قوم ایرانی و فرهنگ غنی آن نمودند، یکی از این بزرگان فردوسی طوسی است. دیگرانی چون ابن مقفع نیز دارای همین اعتبار و درجه هستند.

بویراتی بیان کرد: شاهنامه در طی قرون و اعصار هرگز غبار فراموشی به خود نگرفته است، حتی در روزگاری که در عرصه ی ایران آمال چکمه‌های مغول و تاتار بود، باز هم در گرماگرم این حملات و کشتار‌ها، در کتاب ارجمند تاریخ جهانگشا اثر جاویدان عطا الملک جوینی ابیاتی از شاهنامه به یادگار مانده است.

این استاد دانشگاه با تاکید بر لزوم دانستن و فهمیدن شاهنامه گفت: بر فرزندان ایران زمین است که این اثر جاوید را بیش ار پیش ارج نهاده، با خواندن ابیات حماسی آن، سریر اوج آسمان افرازند و خود را از دیگر اقوام نه تنها کمتر بلکه بسیار سرافراز‌تر بدانند.

وی تاکید کرد: برای ایرانی بودن و ایرانی ماندن، در کنار کتب ارزشمندی چون مقدمه ی ابن خلدون و اثر ماندگاری چون تاریخ نامه طبری، دانستن و فهمیدن شاهنامه ضرورت تام دارد.

در ادامه این همایش به ترتیب، آتوسا هدایت از بندر ریگ، بخشی با عنوان؛ «اندر ستایش خرد»، یاس مهمار از بندر دیر، بخشی با عنوان؛ «داستان ضحاک»، توتیا تقی‌پور و مریم جوکاری از بندر دیلم، بخشی با عنوان؛ «فریدون و سه پسران»، پگاه اهرمیان نسب و معصومه خادم از اهرم، بخشی با عنوان؛ «تولد زال»، ساجده رستمی از خورموج، بخشی با عنوان؛ «ازدواج زال»، زهرا بجلی از بوشهر، بخشی با عنوان؛ «رزم سهراب و گردآفرید»، محمد نیک‌پور و حسن امراری از کنگان، بخشی با عنوان؛ «نبرد رستم و سهراب»، آیناز فکروند از برازجان، بخش با عنوان؛ «بیژن و منیژه»، فاطمه عسکری و سیده فاطمه حسینی از جم، بخشی با عنوان؛ «داستان گشتاسب»، و در آخر نازنین نظام‌پور و پگاه داوری فرد از گناوه، بخشی از شاهنامه با عنوان؛ «نبرد رستم و اسفندیار» را اجرا کردند.

در پایان این همایش از کلیه شرکت کنندگان با اهداء جوایزی تقدیر شد.

برای تماشای ۳۰ عکس جالب از این مراسم کلیک کنید


نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفدهم اردیبهشت 1391 توسط مدنی پور

پودمان آموزشی نمایش عروسکی در بوشهر

 با حضور محسن ایمانخانی برگزار شد؛

پودمان آموزشی «کارگاه نمایش عروسکی» ویژه مربیان مراکز کانون در بوشهر

 به منظور آشنایی مربیان مراکز کانون با جدید‌ترین تکنیک‌های ساخت عروسک، طراحی صحنه و عروسک گردانی از تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه به مدت ۳ روز، پودمان آموزشی «کارگاه نمایش عروسکی» در بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در این پودمان آموزشی۳۳ مربی فرهنگی و هنری از کلیه مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر به مدت ۲۴ ساعت در پودمان آموزشی «کارگاه نمایش عروسکی» شرکت کردند.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در حاشیه برگزاری این کارگاه، ضمن تشریح اهداف برگزاری آن در بوشهر گفت: عروسک و نمایش عروسکی یکی از ابزارهای مهم آموزشی و تاثیرگذار در مراکز کانون می‌باشد که نقش بسیار زیادی در پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان دارد.

زکیه امیر‌پور تصریح کرد: نمایش عروسکی، یکی از شیوه‌های مهم کانون در آموزش و تربیت کودکان و نوجوانان است که می‌تواند ضمن کشف و پرورش استعدادهای بچه‌ها، منشا پیشرفت‌های فرهنگی و علمی کشور گردد.

مدیر کانون استان بوشهر توجه به تکنیک و مضمون نمایش عروسکی را باعث جذب و تاثیرگذاری پیام‌های نمایش بر مخاطب دانست و بیان کرد: یکی از اهداف اصلی برگزاری چنین دوره‌هایی، استفاده از تجربیات کسانی است که برای توسعه و ترویج این هنر در جامعه زحمت کشیده‌اند.

وی در پایان تعداد مربیان واجد شرایط شرکت در این دوره را ۲۴ نفر دانست و افزود: به دلیل اهمیت و کاربرد این فعالیت در مراکز کانون، علاوه بر ۲۴ مربی فرهنگی از ۹ مربی پاره وقت هنری نیز دعوت شد تا به منظور ارتقا سطح دانش و آگاهی خود، در این دوره شرکت کنند که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد اثر بخشی و کارآیی بیشتر چنین دوره‌هایی در مراکز کانون باشیم.

نوشین گفتار، مسئول آموزش کانون استان بوشهر نیز ضمن مفید دانستن این دوره گفت: به حمدالله مدرس این دوره از تجربه و علم کافی در زمینه نمایش عروسکی برخوردار است که امیدواریم مربیان استان بتوانند از کلاس‌ها بهره کافی را ببرند.

وی در خصوص محتوای این دوره آموزشی نیز گفت: مربیان کانون استان بوشهر در طول برگزاری این دوره ضمن آشنایی با فرم‌های خاص نمایش عروسکی، ساده سازی از جهت صحنه و شخصیت، مسائل فنی و روکش کاری عروسک‌ها، انتخاب و ارائه موضوع ساده و کارگاه ساخت عروسک، با ساخت عروسک‌های نمایشنامه‌ها شامل؛ «طراحی، قالب ریزی و حجم سازی» نیز آشنا خواهند شد.

گفتار در خصوص اهداف برگزاری این دوره نیز گفت: برای برگزاری این دوره اهداف کلی شامل؛ «انتقال مفاهیم فرهنگی و ارزش‌های اخلاقی، ایجاد تنوع و نشاط در برنامه‌ها و پرورش خلاقیت مخاطب» و اهداف جزئی آن شامل؛ «آشنایی با شیوه‌های خلاق نمایش عروسکی» و اهداف رفتاری آن شامل؛ «تعاریف، اهداف و انواع نمایش عروسکی، روش‌های ساخت عروسک‌های نمایشی، ساخت عروسک‌های خلاق با تکیه بر ساده سازی و...» در نظر گرفته شد.

مسئول آموزش کانون استان بوشهر یادآور شد: در طول برگزاری این دوره از منابع مختلف آموزشی، شامل؛ کتاب «گام به گام نمایش عروسکی از بهروز غریب‌پور»، همچنین کتاب «آفرینش و خلق نمایش عروسکی از فرناز بهزادی» و کتاب «هنر نمایش عروسکی نوشته بیل برد» و... به همراه تجربیات ارزشمند عملی مدرس دوره استفاده شده است.

مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر طی سال‌های اخیر به دلیل برگزاری پودمان‌های مختلف آموزشی و جشنواره‌های متعدد داخلی، توانسته است در سطح جشنواره کشوری نمایش عروسکی به موفقیت‌های ارزشمندی دست یابد.

کلیک کنید ( گزارش تصویری پودمان آموزشی«کارگاه نمایش عروسکی» در بوشهر )


نوشته شده در تاريخ دوشنبه یازدهم اردیبهشت 1391 توسط مدنی پور

گزارش کامل برنامه های روز ملی خلیج فارس در مراکز استان بوشهر

در جشن های روز ملی خلیج فارس در استان بوشهر تاکید کردند؛

 خلیج فارس جزئی از هویت تاریخی ایرانیان باقی می ماند

اعضا و مربیان مراکز فرهنگی هنری استان بوشهر ضمن اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری، نام خلیج فارس را جزئی از هویت تاریخی ایرانیان دانستند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، اعضا و مربیان مراکز فرهنگی هنری استان بوشهر با حضور در کرانه نیلگون خلیج فارس نام این خلیج پارسی را فریاد زدند.

به همین مناسبت، اعضا و مربیان مرکز شماره ۱ و ۲ بوشهر به همراه اعضا کتابخانه سیار روستایی برازجان با در دست داشتن پلاکارد‌ها و دست نوشته‌هایی که بر روی آن‌ها نام خلیج فارس نوشته شده بود، ضمن پیاده روی از کانون تا ساحل خلیج فارس شعارهایی با مضمون پارسی بودن خلیج همیشه فارس سر دادند.

برپایی کارگاه‌های مجسمه‌های شنی، چاپ دستی روی شن، قایق‌های کاغذی و شرکت در زنجیره انسانی صیانت از نام خلیج فارس از جمله برنامه‌های مرکز شماره ۱ بوشهر در روز ملی خلیج فارس بود.

همچنین مربیان مرکز فرهنگی هنری شماره ۲ بوشهر در این روز کارگاه نقاشی با عنوان؛ «سلام خلیج فارس»، کارگاه صدف سازی با هدف آشنایی اعضاء با کاربردهای فراوان محصولات دریایی و کارگاه قایق‌های کاغذی را برپا کردند.

اعضا و مربیان مرکز فرهنگی هنری بندر دیلم نیز در روز ملی خلیج فارس، با اجرای دو برنامه در کتابخانه و دیگری در کنار ساحل زیبای خلیج فارس، روز پر کاری را پشت سر گذاشتند.

بر همین اساس در بخش نخست این برنامه‌ها، ۴۰ نفر از اعضا این مرکز به همراه عروسک گلنار که برای بچه‌های این بندر به عنوان چهره‌ای شناخته شده تبدیل شده است، با حضور در حاشیه خلیج فارس اقدام به پاک سازی ساحل کردند.

مریم آل بهبهانی مربی مسئول مرکز دیلم در خصوص این برنامه گفت: اعضا و مربیان کانون بندر دیلم با این حرکت ارزنده، هم زیبایی ساحل و دریا را دوچندان کردند وهم جلوه شهر خود را زیبا‌تر و هم به بزرگ‌تر‌ها یادآور شدند که ما بچه‌ها برای با نشاط زندگی کردن در کنار دریا به هوای پاک نیاز داریم....

در ادامه این برنامه عروسک گلناز برای بچه‌ها از وقایع خلیج پارس گفت و اینکه چرا این روز را روز ملی خلیج پارس نامیده‌اند... بچه‌ها نیز هر کدام جمله‌ای با صدای بلند به دریا تقدیم کردند و در پایان از خداوند خواستند این نعمت بزرگ دست هیچ بیگانه‌ای نیفتد.

برنامه دوم مرکز دیلم به برنامه‌های خاص این روز در کتابخانه اختصاص داشت که طی آن بیش از ۶۰ نفر از دانش آموزان مقطع دوم دبستان میهمان مربیان کانون بودند؛ در ابتدای این برنامه مربیان کانون، نقش مهم و حیاتی خلیج فارس در زندگی و امرار معاش مردمان این دیار را تشریح کردند.

به همین مناسبت اعضا و مربیان مرکز فرهنگی هنری خورموج میزبان استاد محمد رضا هاشمی‌زاده -پژوهشگر، نویسنده و شاعر برجسته شهرستان دشتی و صاحب ۸ اثر و مجموعه شعر- بودند.

در ابتدای این نشست مرضیه متین مربی مسئول مرکز خورموج، ضمن گرامی داشت روز ملی خلیج فارس، به تشریح برنامه‌های این مرکز پرداخت.

استاد محمد رضا هاشمی‌زاده نیز طی سخنانی خلیج فارس را دارای منابع عظیم نفت و گاز و آبزیان دریایی و جاذبه‌های گردشگری دانست که از نظر اقتصادی برای کل دنیا اهمیت فراوانی دارد.

وی ایرانیان را حاکمان تاریخی این آب راه مهم و استراتژیک دانست و گفت: شما بچه‌ها با اتحاد، همدلی و غرور ملی خود می‌توانید آمریکا و تمامی شیخ نشینان زیاده خواه منطقه را سر جای خود بنشانید.

طرح مسابقه‌ای در مورد ویژگی‌ها و ارزش‌های خلیج فارس، نوشتن جمله‌های ادبی با همین موضوع و برپایی ایستگاه سفالگری از دیگر برنامه‌های این مرکز در روز ملی خلیج فارس بود.

مرکز فرهنگی هنری برازجان نیز با دعوت از دانش آموزان یکی از مدارس شهر با اجرای برنامه‌های متنوع این روز بزرگ را گرامی داشتند.

در ابتدای این برنامه راضیه رزمپا مربی مسئول مرکز برازجان گفت: با نگاهی به تاریخ کشور عزیزمان روز اخراج پرتقالی‌ها از سواحل و جزایر جنوبی کشور را روز ملی خلیج فارس نامیده‌اند.

وی این روز را روز اقتدار و صلابت ایرانیان دانست و ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای خلیج فارس افزود: در حفاظت از خاک مقدس کشورمان، بسیاری از جوانان این مرز و بوم با جان فشانی و خون خود از آن دفاع کردند که نام آنان برای همیشه در کتاب تاریخ این کشور ثبت شده است.

برپایی ایستگاه نقاشی روی پارچه در پارک آزادی، برپایی کارگاه صدف سازی و سفال، قصه گویی از قصه‌ای با عنوان؛ «ماهیگیر و دریا» و نمایش فیلم از جمله برنامه‌های مرکز برازجان در روز ملی خلیج فارس بود.

مربیان مرکز فرهنگی هنری شهر دالکی شهرستان دشتستان نیز با حضور در دبستان شریعتی این شهر ضمن اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری به تشریح دلایل نام گذاری این روز پرداختند.

به همین مناسبت، مربیان و اعضا مرکز فرهنگی هنری بندر کنگان برنامه‌های متنوعی را اجرا کردند. معرفی این روز بزرگ، نوشتن شعار و نقاشی روی ماسه‌های ساحل، ساخت مجسمه‌های شنی، جمع آوری زباله‌ها در کنار ساحل، شعار دسته جمعی و خواندن سرود ملی و همچنین برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران از برنامه‌های اعضا و مربیان مرکز کنگان در روز ملی خلیج فارس بود.

همچنین در این روز ۵۲ نفر از اعضا کانون بندر کنگان ضمن حضور در ساحل با خلیج همیشه فارس عهد بستند که با او می‌مانند و به هیچ بیگانه‌ای اجازه نخواهند داد به حریم آبی کشور عزیزمان تجاوز نماید، بچه‌ها نوشته‌های خود را به عنوان «حرف‌های درگوشی با امواج» بر صفحه‌های سفید کاغذ پیاده کردند.

 باز روزی زیبا با خاطره‌ای دلنشین بر دفتر خاطرات مراکز فرهنگی هنری استان بوشهر رقم خورد تا همیشه دهم اردیبهشت ماه - روز ملی خلیج فارس- در یاد بچه‌های این استان همسایه با خلیج فارس بماند و عشق به وطن و به خاک و آبش در دل‌هایشان ماندگار باشد.

اخبار مرتبط؛

گزارش تصویری روز ملی خلیج فارس در مراکز استان بوشهر


نوشته شده در تاريخ یکشنبه دهم اردیبهشت 1391 توسط مدنی پور

در اردوی اعضا کتابخانه سیار روستایی دشتستان مطرح شد؛

یک کتابخانه کوچک

بزرگترین آرزوی کودکان روستای گزبلند دشتستان

 

کودکان روستای گزبلند شهرستان دشتستان استان بوشهر در دیدار با مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این استان خواستار احداث یک کتابخانه کوچک در روستای خود شدند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر؛ پیش از ظهر یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه تعداد ۸ نفر از اعضا کتابخانه سیار روستایی کانون شهرستان دشتستان از روستای گزبلند که به مناسبت گرامی داشت روز ملی خلیج فارس و بازدید از جاذبه‌های تاریخی بندر بوشهر، به همراه مربی خود به مرکز استان سفر کرده بودند، ۱ ساعت میهمان مدیر کانون و کتابخانه شماره ۱ بوشهر بودند.

در ابتدای این دیدار صمیمی مدیر کانون استان بوشهر ضمن تبریک روز ملی خلیج فارس و خیر مقدم به بچه‌های روستا، کتاب را بهترین دوست بچه‌ها دانست و از آنان خواست در کنار درس و مدرسه، مطالعه کتاب‌های غیر درسی را فراموش نکنند.

مدیر کانون توجه به نویسنده و عنوان کتاب را لازمه مطالعه دانست و توجه بیشتر بچه‌ها به این مسئله را مهم دانست.

زکیه امیرپور در پایان یکی از خدمات مهم کانون برای روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته را، راه اندازی کتابخانه سیار روستایی دانست و خواستار عضویت تمامی کودکان و نوجوانان روستایی در این کتابخانه شد.

در ادامه این نشست عبدالوحید بهزادی مربی کتابخانه سیار روستایی دشتستان گفت: در حال حاضر ۴۲۵ کودک و نوجوان از ۱۲ روستای شهرستان دشتستان عضو کتابخانه سیار روستایی کانون می‌باشند که از این تعداد ۵۰ کودک و نوجوان از روستای گزبلند می‌باشند.

سپس کودکان روستایی ضمن ابراز خوشحالی از سفر به مرکز استان و دیدار با مدیر کانون، احداث کتابخانه‌ای کوچک برای بچه‌ها، احداث مدرسه راهنمایی و دبیرستان را از آرزوی دیرینه تمامی مردم این روستا دانستند.

مریم رضایی عضو ۸ ساله کتابخانه سیار روستایی کانون گفت: به دلیل کمبود امکانات آموزشی بیشتر مردم روستا در حال نقل مکان به برازجان –مرکز شهرستان دشتستان- می باشند.

این کودک روستایی تابستان را فصل خانه نشینی بچه‌های روستا دانست و عدم برنامه ریزی و ایجاد کلاس‌های مناسب تابستانی را یکی از مشکلات مهم بچه‌های روستایی دانست و خواستار توجه بیشتر مسئولین به برنامه‌های اوقات فراغت در روستای گز بلند شد.

در پایان این دیدار، مدیر کانون تعدادی از جدید‌ترین کتاب‌های کانون را به بچه‌ها اهدا کرد.

اعضا کتابخانه سیار روستایی دشتستان در ادامه برنامه خود از سینما کانون، مرکز شماره ۱ بوشهر و کتابخانه پستی بازدید کردند؛ سپس ضمن حضور در حاشیه خلیج فارس در برنامه زنجیره انسانی به منظور حفظ و صیانت از نام خلیج فارس شرکت کردند.

دیدار از موزه دریانوردی و اماکن تاریخی شهر بوشهر از دیگر برنامه بچه‌های روستایی در بوشهر بود.

معصومه بحرانی، ریحانه مالکی، ریحانه باسولی، مریم رضایی، مهدیه کریمی، زحل سلمانی، فرشته نکوفرد و معصومه بهادری، ۸ عضو حاضر در اردوی کتابخانه سیار روستایی بودند.

گزارش تصویری اردوی اعضا کتابخانه سیار روستایی دشتستان به مناسبت «روز ملی خلیج فارس»


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و پنجم اسفند 1390 توسط مدنی پور

بوی بهار در مراکز کانون استان بوشهر

برپایی جشنواره نوروزی «هفت سین» در بندر دیلم و اهرم

    در آستانه فرا رسیدن عید سعید نوروز اعضا و مربیان مراکز فرهنگی هنری شهرهای دیلم و اهرم استان بوشهر، جشنواره نوروزی «هفت سین» برپا کردند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، در جشنواره نوروزی «هفت سین» که با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان این مناطق با آیین باستانی و کهن نوروز در کشور و چیدن سفره هفت سین برگزار شد؛ ده ها کودک و نوجوان در مسابقه سفره آرایی هفت سین با یکدیگر به رقابت پرداختند.

بر اساس این گزارش؛ مرکز فرهنگی هنری کانون بندر دیلم با همکاری دبستان دخترانه عصمت این شهر، جشنواره ای با عنوان؛ «جشن سبزه ها» برگزار کرد.

در این جشنواره 300 دانش آموز دیلمی با حداقل امکانات ضمن تزیین سفره های هفت سین، خلاقیت کودکان و نوجوانان این شهر را در معرض دید عموم قرار دادند.

خانم صالحی فرد، مدیر دبستان عصمت دیلم؛ ضمن تشکر از برنامه ریزی و حضور مربیان کانون در این برنامه؛ آنان را مبتکر، خلاق و باعث فعال شدن کودک درون بزرگترها و شکوفایی خلاقیت بچه ها دانست.

   مریم آل بهبهانی مربی مسئول مرکز دیلم نیز ضمن تبریک سال جدید در تشریح اهداف برگزاری این مراسم گفت: بچه ها با شرکت در این برنامه، ضمن آشنایی با سنت و آئین ایرانیان باستان در کنار مربیان و معلمین خود، دست در دست هم دعای حلول سال نو را زمزمه خواهد کرد.

 در این مراسم یکی از مربیان کانون خاطره ای از دوران کودکی خود و ماجرای عیدی گرفتن از بزرگترها را تعریف کرد، سپس تعدادی از بچه ها با پوشش سنتی، اشعار زیبایی خوانده و عید را به هم دیگر تبریک گفتند.

 اعضا و مربيان مرکز فرهنگی هنری کانون اهرم نیز در آستانه سال جدید نمايشگاهي از سفره هاي هفت سين برپا کردند.

در این نمایشگاه مربیان کانون این مرکز ضمن معرفی آیین های ایرانیان باستان در نوروز، کودکان و نوجوانان این شهر را با سفره آرایی و هفت سین آشنا کردند. این نمایشگاه تا 28 اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

گزارش تصویری جشنواره «سفره هفت سین»


نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفتم اسفند 1390 توسط مدنی پور

تبیین اهمیت نقش حجاب در مراکز کانون

مهم ترین موضوع نخستین نشست کمیته صیانت از عفاف و حجاب در بوشهر ؛

 تبیین اهمیت نقش حجاب در مراکز کانون

با حضور کلیه بانوان شاغل در واحدهای فرهنگی، هنری و ادبی استان بوشهر، نخستین نشست کمیته صیانت از عفاف و حجاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، با حضور 30 نفر از مربیان فرهنگی، هنری و ادبی مراکز فرهنگی هنری استان، نخستین نشست کمیته صیانت از عفاف و حجاب در مرکز فرهنگی هنری شماره 2 بوشهر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه زکیه امیر پور مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر ضمن بیان فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مسئله حجاب گفت: حجاب زن، تکریم زن است؛ برخی به غلط تصور می کنند، حجاب باعث محدودیت و عدم پیشرفت زن می شود که این تصور برگرفته از فرهنگ غلط و منحط غربی است.

مدیر کانون استان بوشهر جایگاه مربی در کانون را بسیار والا و ارزشمند دانست و افزود: مربیان باید قدر خود را بدانند، کسانی که با این پشتکار و با اعتقادات درونی گام بر می دارند و حجاب و عفاف را زینت خود دانسته و می کوشند تا فرزندانی سالم تربیت کرده و به جامعه تحویل دهند؛ قدم در راه خدا گذاشته اند. چنین افرادی انسان هایی فرزانه هستند که می بایست قدر خود را دانسته و در راه حفظ قدر و منزلت خود بکوشند.

در ادامه این نشست فاطمه یوسفی مسؤول جدید حراست کانون ضمن ابراز خوشحالی از ورود خود به کانون، با تاکید بر مسئله حجاب گفت: در جهان دو مقوله تهدید و امنیت وجود دارد؛ معمولاً ملت ها در برابر دشمنان خود مورد هجوم و تهدید قرار می گیرند که این تهدیدات به دو صورت جنگ سخت و نرم نمود پیدا می کند.

وی افزود: در جنگ سخت دشمن از ابزار های جنگی و مشهود استفاده می کند، ولی در جنگ نرم  دیگر از این ابزارها خبری نیست، بلکه در این جنگ دشمن با حربه های رسانه ای و ظریف، به آهستگی اهداف شوم خود را به جوامع هدف منتقل می کند.

این مدرس حوزه علمیه خاطرنشان کرد: بصیرت و هوشیاری تنها صلاح دفاع در برابر این جنگ است. مردم هوشیار و با بصیرت کشورمان همانگونه که در 8 سال دفاع مقدس توانستند دشمن را به عقب برانند، در این جنگ نرم نیز پیروز خواهند شد.

مسؤول حراست کانون استان بوشهر پاسداری از داشته ها و دست آوردهای کشور را وظیفه همگان دانست و تصریح کرد: هدف جنگ نرم، فکر و ذهن انسان است؛ اما وقتی تهدید مشخص شد، امنیت جایگاه خاص خود را پیدا می کند و ما باید خود را مهیا کنیم و وظیفه داریم که داشته ها و دست آوردهای خود را حفظ کنیم.

وی در پایان به مسئله حراست پرداخت و گفت: بین حراست و امنیت یک رابطه مستقیم وجود دارد. علی رغم تصور برخی، وظیفه حراست مچ گیری نیست؛ بلکه حراست تامین کننده امنیت و آرامش محیط کار است. امیدواریم بتوانیم کودکان و نوجوانان خود را طوری تربیت کنیم که سربازان خوبی برای امام زمان (عج) باشند.

در ادامه این نشست لیلی حسن عالی دبیر کمیته عفاف و حجاب کانون استان بوشهر «حجاب» از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی – اسلامی دانست و گفت: پیشینه حجاب به قبل از ورود اسلام می‌رسد، اما در فرهنگ اسلامی به اوج تعالی و منتهای ارزش و اعتبار خود می‌رسد.

دبیر کمیته عفاف و حجاب  یکی از برنامه های این کمیته را برگزاری مسابقه کتابخوانی با همین موضوع دانست و بیان کرد: كميته ستاد صیانت از عفاف وحجاب كانون پرورش فكري استان به منظور اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب در ميان كاركنان و كارمندان شاغل در کانون اقدام به برگزاري مسابقه كتابخواني کرد که طی آن 30 نفر از همکاران در این مسابقه شرکت کردند که از این تعداد 14 نفر موفق شدند به تمامی سوالات پاسخ صحیح دهند که از این تعداد نیز 5 نفر به قيد قرعه به عنوان برنده انتخاب شدند.

در ادامه این نشست خانم ها سوسن حیاتی و مریم آل بهبهانی از بندر دیلم، آرزو تنگستانی از بندر ریگ، صاحبه حاجیانی از کاکی و فاطمه بحرینی از اهرم به عنوان برندگان مسابقه عفاف و حجاب معرفی و از آنان تقدیر شد.

در پایان نیز از خانم ها فاطمه بحرینی از اهرم، آرزو تنگستانی از بندر ریگ، صاحبه حاجیانی از کاکی، و مهری دشت دار  از بندر بوشهر به عنوان برگزیدگان مسابقه کتابخوانی «چهارصد سخن پیرامون نماز» تقدیر به عمل آمد.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفتم اسفند 1390 توسط مدنی پور

گزارش کامل فعالیت های مراکز فرهنگی هنری استان بوشهر در دهه فجر

گزارش کامل

  فعالیت های مراکز فرهنگی هنری استان بوشهر در دهه فجر

 لطفاْ برای مشاهده ۹۰ عکس زیبا و گزارش کامل برنامه های دهه مبارکه فجر مراکز فرهنگی هنری استان بوشهر ِ روی عکس کلیک کنید.


نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و دوم بهمن 1390 توسط مدنی پور

حماسه حضور

حضور پرشور کودکان و نوجوانان بوشهری

در راهپیمایی 22 بهمن ماه

    هزاران کودک و نوجوان بوشهری با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن، با امام و رهبر خود تجدید پیمان کردند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر؛ در آستانه سی و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، هزاران کودک و نوجوان بوشهری با شرکت در راهپیمایی پر شور 22 بهمن، در کنار بزرگترها هم صدا شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

زکیه امیرپور، مدیر کانون و مسوول کمیته کودک و نوجوانان ستاد دهه مبارکه فجر استان بوشهر ضمن تشکر از بصیرت و قدرشناسی مردم ولایت مدار استان بوشهر گفت: مردم ولایت مدار و دارالحماسه استان بوشهر، بخصوص قشر کودک و نوجوان استان یک بار دیگر با حضور پر شور خود در راهپیمایی 22 بهمن ماه مشت محکمی بر دهان استکباران شرق و غرب زده، حماسه ای دیگر آفریدند.

بر اساس این گزارش، کمیته کودک و نوجوانان ستاد دهه مبارکه فجر استان بوشهر نیز با توزیع بیش از 2500 عدد پرچم مقدس جمهوری اسلامی، تصاویر زیبایی از مقام معظم رهبری و بادکنک های رنگی، به زیبایی این مراسم افزود.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر هر سال در حاشیه برگزاری راهپیمایی 22 بهمن ماه، اقدام به برپایی ایستگاه های هنری و اهداء پرچم و بادکنک می کند.

 گزارش تصویری

حضور کودکان و نوجوانان بوشهری در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن


نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و دوم بهمن 1390 توسط مدنی پور

عکس های اختتامیه جشنواره پویانمایی موج

گزارش تصویری

 آیین اختتامیه دومین جشنواره پویانمایی موج در بوشهر  

برای تماشای بقیه عکس ها کلیک کنید


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نوزدهم بهمن 1390 توسط مدنی پور

کارگاه پویانمایی جشنواره موج در بوشهر

در حاشیه دومین جشنواره پویانمایی «موج» برگزار شد؛

چهارمین کارگاه پویانمایی با حضور سروش دیانتی در بوشهر

با حضور 45 هنرجو، چهارمین کارگاه پویانمایی زیر نظر سروش دیانتی از انیماتورهای برجسته کشور در بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، از 17 تا 19 بهمن ماه 45 هنرجو متشکل از 15 مربی و 30 عضو کودک و نوجوان از سراسر استان به مدت 24 ساعت طی چهارمین کارگاه پویانمایی با جدیدترین روش های ساخت عروسک های متحرک و تولید یک اثر متحرک آشنا شدند.

در ابتدای این کارگاه آموزشی، زکیه امیرپور مدیر کانون و مسوول کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه مبارکه فجر استان بوشهر برگزاری چنین دوره هایی را باعث توانمند شدن اعضا و مربیان استان و ایجاد نشاط و تحرک بیشتر در مراکز دانست و گفت: هنر پویانمایی، یک هنر جذاب و تاثیرگذار است که باعث تفکر بیشتر در بین اعضا و مربیان کانون و ایجاد خلاقیت می شود.

مدیر کانون استان بوشهر ارتقا کیفیت و تعداد آثار راه یافته به بخش مسابقه دومین جشنواره پویانمایی موج را از تاثیرات مثبت این دوره ها دانست و بیان کرد: برگزاری منظم این دوره ها باعث خلق آثار ارزشمند پویانمایی در استان و تبدیل آن به یک قطب مطرح در کشور خواهد شد.

در پایان این دوره سه روزه سروش دیانتی طی مصاحبه با روابط عمومی کانون به تشریح دوره پرداخت.

مدرس دوره گفت: در ابتدا به صورت تئوریک هنرجویان در جریان روش های تولید انیمیشن قرار گرفتند؛ سپس به کمک نقشه و استفاده از سیم آهنی ساخت اسکلت و دست عروسک را آغاز کردند.

در مرحله بعد با استفاده از خمیر مودوریت   (Modorit)سر عروسکها طراحی، ساخته و به کمک آب جوش پخته شد. سپس با استفاده از ابر، سگک خیاطی، آهنربا و چسب لاتکس بدن عروسک ها تکمیل شد.

در مرحله آخر نیز با استفاده از رنگ آکریلیک و مواد دیگر آثار رنگ آمیزی و تکمیل شد که در کلیه این مراحل هنرجویان عزیز با کیفیت خوب کار خود را به اتمام رساندند.

وی افزود: در پایان دوره، هنرجویان با روش های متحرک سازی و فیلمبرداری، نورپردازی، فیلم های عروسکی و ... آشنا شدند.

محمد علی یزدان شناس کارشناس هنری کانون و دبیر جشنواره موج نیز از برگزاری موفق این دوره خبر داد و افزود: با وجود هزینه بالای برخی از ملزومات ساخت انیمیشن، با مساعدت و همراهی مدیر استان و دوستانمان در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان توانستیم این دوره را در سطح بسیار خوبی برگزار کنیم که این آموزش ها توسط مربیان به کلیه مراکز استان انتقال یافته و بدون تردید در آینده نزدیک شاهد اثرات مثبت آن خواهیم بود.

یزدان شناس افزود: از ظهر 19 بهمن ماه اکران اختصاصی آثار جشنواره به پایان رسیده و داوران جشنواره در حال داوری آثار می باشند، از ساعت 15 امروز نیز  با حضور جواد رمضانی از انیماتورهای برجسته استان در محل سینما کانون نشست تخصصی با عنوان؛ «زمانبدی در انیمیشن» برگزار خواهد شد.

 بیش از ۳۰ تصویر زیبا از کارگاه پویانمایی


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه نوزدهم بهمن 1390 توسط مدنی پور

برنامه های دهه فجر در خورموج

  ایستگاه عروسک سازی چهره های منفور پهلوی در خورموج  

 کودکان و نوجوانان خورموجی با حضور در مرکز فرهنگی هنری کانون این شهر با ابزار هنر تاریخ انقلاب را به تصویر کشیدند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، از ابتدای آغاز دهه مبارکه فجر مربیان مرکز فرهنگی هنری خورموج بصورت روز شمار وقایع انقلاب را برای مخاطبان کودک و نوجوانان خود بازگو کردند.

در مهمترین این برنامه ها، 18 بهمن ماه کودکان و نوجوانان این شهر ضمن آگاهی از ظلم و ستم رژیم ستم شاهی با شرکت در ایستگاه عروسک سازی، با استفاده از مقوا، چوب، رنگ و ... از چهره های منفور پهلوی عروسک ساختند؛ قرار است بصورت نمادین این عروسکها در راهپیمایی 22 بهمن ماه به نمایش درآمده و به آتش کشیده شوند.

مرضیه متین مربی مسوول مرکز خورموج ضمن تبریک ایام الله دهه مبارکه فجر در تشریح برنامه های این مرکز گفت: از 12 بهمن ماه همزمان با آغاز دهه مبارکه فجر نمایشگاهی از ۱۰۰ اثر نقاشی، خوشنویسی و آثار ادبی اعضای این مرکز با موضوعات انقلاب در کنار نمایشگاهی از ۱۲۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان تا ۲۲ بهمن ماه در این مرکز دایر می باشد.

 وی افزود: به همین مناسبت 13 بهمن ماه مسابقه نشریه دیواری انقلاب و انتظار فرج در کانون این شهر برگزار شد که در این برنامه 8 گروه 2 و 3 نفر با یکدیگر به رقابت پرداختند که ضمن نمایش آثار برگزیده از گروه های برتر تقدیر شد.

مربی مسوول مرکز خورموج بیان کرد: 15 بهمن ماه نیز با برنامه های ایستگاه نقاشی و قصه گویی میزبان دانش آموزان دبستان دانش این شهر بودیم. در این برنامه دانش آموزان خورموجی با موضوع انقلاب و جهاد اقتصادی به خلق اثر پرداختند. همچنین در این روز وقایع 15 بهمن 57 و  کتاب ( در پناه خانه دوست ) به بچه ها معرفی و از آنان خواسته شد جملاتی زیبا و ادبی از انقلاب بنویسند.

متین افزود: یکی از برنامه های مهم مرکز برپایی چهارمین عصر شعر و داستان با عنوان؛ «از قطره تا دریا» بود که در این برنامه 20 نفر از اعضا فعال ادبی مرکز به اجرای برنامه پرداختند. در پایان از ساجده رستمی عضو 13 ساله مرکز که چندی پیش در مسابقه مشاعره استانی رتبه سوم را کسب کرده بود، تقدیر شد.

وی در پایان افزود: در روز 20 بهمن ماه نیز با حضور فعال اعضا مرکز ایستگاه ساخت کارت پستال برگزار خواهد شد.

 

 

 

 


نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم بهمن 1390 توسط مدنی پور

استقبال خوب بوشهری ها از تریلی سیار کانون

با اتمام کار تریلی سیار در استان بوشهر

 بیش از 5000 نفر نمایش «خیمه شب بازی» را تماشا کردند

تریلی سیار کانون با ده اجرا در 4 شهرستان مختلف استان بوشهر، بیش از 5000 نفر را میهمان برنامه جذاب خود کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر از 12 تا 14 بهمن ماه گروه هنرمندان تریلی سیار کانون به سرپرستی حافظ حسین نژاد و کارگردانی میثم یوسفی و هنرنمایی؛ یاسر بیات، قاسم طاهر احمدی، کوثر خوارزمی و هدیه هادی طاهری، با حضور در استان بوشهر به اجرای نمایش شاد و موزیکال «خیمه شب بازی» پرداختند.

این گروه از هنرمندان در نخستین روز حضور خود در استان بوشهر با استقبال مسوولین محلی وارد عسلویه شده و در این شهر به اجرای برنامه پرداختند، اجرای دوم گروه به دلیل بارندگی شدید در نخل تقی متوقف شد.

استقبال مردم و مسوولین شهرستان جم از گروه هنرمندان کانون چشمگیر بود؛ تریلی سیار کانون  به دلیل استقبال خوب جمی ها، در این شهر دو اجرا داشت.

این گروه در روز دوم حضور خود در استان بوشهر عازم شهر سیراف شدند که به دلیل بارندگی و توفان شدید این برنامه نیز لغو گردید؛ با وجود شرایط بد جوی تعداد زیادی از بچه ها در شهرهای دیر و کنگان به تماشای این برنامه نشستند.

روز سوم حضور این گروه در استان بوشهر با 5 اجرا در مناطق جنوبی شهر بوشهر شامل؛ هلیله، بندرگاه و بهمنی آغاز شد؛ در ابتدا مردم روستاهای همجوار نیروگاه اتمی بوشهر شامل؛ هلیله و بندرگاه به تماشای این برنامه نشستند.

در ادامه این برنامه، حضور تریلی سیار کانون در پارک شغاب منطقه بهمنی بوشهر با استقبال کم نظیر مردم همراه گردید؛ گروه هنرمندان تریلی سیار کانون با دو اجرا در این منطقه به کار خود در استان بوشهر پایان دادند.

این تریلی پس از اجرای برنامه در استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر، عازم استان کهگیلویه و بویر احمد شد.

 

 گزارش تصویری برنامه های تریلی سیار کانون در استان بوشهر


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه سیزدهم بهمن 1390 توسط مدنی پور

جشنواره رویش خورشید در بوشهر

برپایی دومین جشنواره استانی مشاعره

 «رویش خورشید» در بوشهر

   در دومین روز از دهه مبارکه فجر با حضور 33 نفر از اعضا نوجوان مرکز آفرینشهای ادبی کانون استان بوشهر، دومین جشنواره مشاعره «رویش خورشید» در بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، با رای هیئت داوران متشکل از عبدالله رئیسی، ابراهیم بردبار و سمیه رسولی «زینب نیکنام» از برازجان، «مریم خواجه گیری» از گناوه و «ساجده رستمی» از خورموج به ترتیب مقام اول تا سوم جشنواره را کسب و از آنانبا اهداء لوح سپاس و هدیه جشنواره تقدیر شد.

همچنین هیئت داوران جشنوار «پروانه قاجاری» از اهرم را به دلیل رسا و روان خوانی ابیات با تکیه بر صحیح خوانی و «نسرین ایرانپور» از دیلم به دلیل حفظ و انتخاب ابیات زیبا شایسته تقدیر دانست.

   در ابتدای این مراسم زکیه امیرپور، مدیر کانون و مسوول کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه مبارکه فجر استان بوشهر ضمن گرامیداشت سی و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: اتحاد، وحدت، شجاعت، دلیری و ... از پیام ها و دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی است که سعی می کنیم آنرا در قالب برنامه های متنوع به نسل جدید انقلاب منتقل نماییم.

امیرپور افزود: در کنار پیام ها و ارزشهای انقلاب اسلامی نام و شخصیت تاثیرگذار معمار کبیر انقلاب به کودکان و نوجوانان معرفی می شود.

مدیر کانون استان بوشهر در تشریح اهداف برگزاری این جشنواره نیز بیان کرد: در این ایام مبارک اعضا توانمند کودک و نوجوان را دعوت کردیم تا از این طریق با استعدادهای ادبی حوزه کودک و نوجوان  استان بیش از پیش آشنا شده و در جهت پرورش آن گام برداریم.

عبدالله رئیسی، داور این جشنواره که داوری مشاعره ملی رضوی را نیز در کارنامه خود دارد، در خصوص جشنواره «رویش خورشید» گفت: با وجود سن پایین شرکت کنندگان؛ در این جشنواره شاهد ظرفیت های بسیار خوبی بودیم که بدون تردید باعث شکوفایی و ایجاد انگیزه بیشتر در آنان خواهد شد.

رئیسی افزود: شرکت کنندگان از آمادگی بسیار بالایی برخوردار بودند که این امر کار انتخاب نفرات برتر را دشوار کرد؛ اما پس از دو مرحله توانستیم نفرات برتر را انتخاب کنیم.

رئیس انجمن شعر و ادب استان بوشهر ضمن تاکید بر تاثیرات مثبت جشنواره در دراز مدت  بیان کرد: باید سعی کنیم در سالهای آینده نیز به بهانه های مختلف چنین جشنواره هایی تکرار شود؛ به این دلیل که در دراز مدت چنین جشنواره هایی باعث تاثیر در ذهن و زبان علاقمندان خواهد شد.

ابراهیم بردبار؛ شاعر، نویسنده و فعال حوزه فرهنگ و ادب استان و صاحب مجموعه اشعار «سایه های داغدار»؛ «ترانه های در به در» و «وقتی که خداوند به نام تو قسم خورد» که داوری این جشنواره را نیز بر عهده داشت، بیان کرد: بدون تردید، برگزاری این جشنواره موجبات انگیزه و شکوفایی استعدادهای ادبی جوانان را در راستای فرهنگ ناب دینی و اسلامی این دیار فراهم خواهد کرد.

سمیه رسولی، کارشناس ادبی کانون و داور جشنواره نیز در تشریح اهداف برگزاری این برنامه گفت: مرکز آفرینشهای ادبی کانون استان در سی و سومین بهار پیروزی انقلاب اسلامی، این جشنواره را با هدف حفظ و اشاعه ابیات کهن شعر فارسی و شناخت استعدادهای ادبی اعضا و توجه بیشتر به رویکرد فعالیت های ادبی برگزار کرده است.

در پایان این جشنواره از نفرات برتر تقدیر شد.

برای تماشای گزارش تصویری جشنواره مشاعره روی عکس کلیک کنید


نوشته شده در تاريخ دوشنبه سوم بهمن 1390 توسط مدنی پور

شمارش معکوس آغاز جشنواره پویانمایی موج در بوشهر

 شمارش معکوس

  آغاز دومین جشنواره پویانمایی «موج» در بوشهر  

    دومین جشنواره استانی پویانمایی «موج» از 10 بهمن ماه با اکران 59 اثر در بوشهر آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر؛ زکیه امیر پور مسؤول کمیته کودک و نوجوانان ستاد دهه مبارکه فجر استان بوشهر ضمن اعلام این خبر افزود: کودکان و نوجوانان بوشهری از 10 تا 19 بهمن ماه می توانند هر روز طی سه سانس به تماشای آثار منتخب این جشنواره بنشینند.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در خصوص اهداف برگزاری این جشنواره گفت: تشویق بچه‌ها به تفکر بیشتر و نگاه عمیق‌تر به دنیای اطراف خود و همچنین ارتقاء سطح توان هنری، پرورش خلاقیت و شناسایی استعدادهای آنان و هدایت و تشویق این عزیزان از اهداف مهم برگزاری این جشنواره است.

امیر پور در حاشیه برگزاری سومین جلسه کمیته کودک و نوجوان ستاد دهه مبارکه فجر استان بوشهر افزود: کودکان و نوجوانان استان بوشهر در زمینه پویانمایی دارای استعدادهای بالقوه خوبی هستند که امیدواریم با سرمایه گذاری موثر و برگزاری دوره آموزشی زمینه شکوفایی آنان را فراهم کنیم.

محمد علی یزدان شناس کارشناس هنری کانون و دبیر جشنواره نیز گفت: با هماهنگی هایی که با آموزش و پرورش استان بوشهر انجام شده است؛ از تاریخ 10 تا 19 بهمن ماه هر روز صبح طی دو سانس 8 و 10 ویژه مدارس و بعد از ظهرها طی سانس ساعت 17 در سه بخش، منتخب آثار جشنواره، ایران و جهان در سینما کانون بوشهر اکران فیلم خواهیم داشت.

دبیر جشنواره موج افزود: در این جشنواره 59 اثر در چهار بخش؛ کودک، نوجوان، مربی و آزاد با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت که طی مراسم ویژه ای در روز 20 بهمن ماه از منتخبین هر بخش تقدیر خواهد شد.

کارشناس هنری کانون برپایی ورک شاپ و نشست های تخصصی را از دیگر برنامه های این جشنواره دانست و تصریح کرد: از تاریخ 17 بهمن ماه با حضور سروش دیانتی از انیماتورهای برجسته کشور به مدت 3 روز  ورک شاپ آموزشی با موضوعات؛ آموزش ساخت عروسک سیمی، آشنایی با مبانی متحرک ساز عروسک انیمیشن، ساخت اسکلت سیمی، فرم دهی بدن و لباس عروسک، ساخت سر و دست لاتکس، انیمیت و فیلمبرداری و ... برگزار خواهد شد.

همچنین با حضور انیماتورهای برجسته استان نشست تخصصی یک روزه ای با موضوعات؛ « ایده، فیلمنامه و زمان بندی در انیمیشن» در روز 19 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

یزدان شناس در خصوص آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره نیز گفت: در بخش کودک 11 اثر از شهرهای: « بوشهر، دیلم، برازجان، اهرم و ریگ» در بخش نوجوان 24 اثر از شهرهای: «بوشهر، برازجان، دیلم، گناوه، ریگ، وحدتیه، دیر، کاکی و اهرم» در بخش مربیان 15 اثر از شهرهای: « بوشهر، اهرم، گناوه، دیر، کنگان، خورموج، دیلم، ریگ و کاکی» و در بخش آزاد نیز9 اثر از شهرهای: « بوشهر، اهرم، کاکی و عالی شهر» به دبیرخانه رسیده است که در حال داوری است.

لازم به ذکر است در برگزاری این جشنواره معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بوشهر و موسسه مطالعات و پژوهش خورشید مهرگان لیان بوشهر با کانون همکاری می نمایند.

خانواده های بوشهری می توانند از 10 تا 19 بهمن ماه طی سانس ساعت 17 بصورت رایگان به تماشای آثار منتخب پویانمایی بنشینند.

 

۳۳ عکس زیبا

از جنب و جوش کودکان و نوجوانان استان بوشهر در استانه جشنواره پویانمایی

  


نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیست و هفتم دی 1390 توسط مدنی پور

ویژه برنامه های روز هوای پاک در اهرم استان بوشهر

به مناسبت هفته هوای پاک برگزار شد؛

 راهپیمایی کودکان و نوجوانان در اهرم تنگستان

ده ها کودک و نوجوان عضو مرکز فرهنگی هنری کانون اهرم ضمن برپایی راهپیمایی نمادین، تنفس با هوای پاک را حق خود دانستند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر؛ هم زمان با آغاز هفته هوای پاک در کشور، ده ها کودک و نوجوان اهرمی در یک راهپیمایی نمادین ضمن در دست داشتن پلاکارد و دست نوشته هایی، خواستار توجه بیشتر مسوولین به خطرات آلودگی هوا در شهر خود شده، تنفس با هوای پاک را حق خود دانستند.

زهرا میرزایی خواه مربی مسوول مرکز فرهنگی هنری کانون اهرم در تشریح اهداف برگزاری این مراسم گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهرم بر اساس برنامه ریزی سالانه و تعامل خوبی که این دستگاه با محیط زیست شهرستان دارد تلاش می کند ضمن آشنايي دانش آموزان با آلاينده هاي هوا مانند: خودروها، صنايع و کارخانه ها، آنان را با شیوه های بهينه سازي مصرف انرژي آشنا کند.

وی افزود: برگزاری چنین برنامه هایی مي تواند ضمن فرهنگ سازی موثر باعث آشنایی بچه ها با حقوق خود و توجه بیشتر مردم و مسوولین به عواقب ناشی از آلودگی هوا و اهميت حفظ منابع طبیعی و محیط زیست گردد.

در ادامه آقاي نعمتی کارشناس اداره محیط زیست تنگستان نیز ضمن تشكر از اقدامات كانون؛ در خصوص دلایل نامگذاری اين روز گفت:کميته کاهش آلودگي هوا روز ۲۹ دي ماه را روز هواي پاک نامگذاري کرده است.

وی بیان کرد: براساس تعاريف سازمان جهاني بهداشت دو درصد از كل مرگ و ميرهاي ناشي از عوارض قلبي در شهرهاي آلوده به طور مستقيم و غير مستقيم مربوط به آلاينده‌هاي هوا است. در شهرهاي آلوده متوسط سالانه بستري بيماران قلبي به علت آلودگي مونو اكسيدكربن ۶۸ درصد افزايش مي‌يابد.

بر اساس این گزارش اعضاء کانون پس برگزاری راهپیمایی نمادین از موزه جانور شناسي محیط زیست اهرم بازدید کردند. در پایان نیز مسابقه نقاشی با همین عنوان برگزار شد.

گزارش تصویری ویژه برنامه روز هوای پاک در اهرم


نوشته شده در تاريخ یکشنبه یازدهم دی 1390 توسط مدنی پور

نقل نمایش مثنوی معنوی در بوشهر

 برپایی ویژه برنامه

 نقل و نمایش از مثنوی معنوی مولانا در بوشهر

مرکز آفرینشهای ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر؛ ویژه برنامه «نقل و نمایش از مثنوی معنوی مولانا» را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون در این ویژه برنامه ادبی، ۴۰ نفر از اعضا و مربیان مرکز آفرینشهای ادبی کانون استان بوشهر، حکایت‌های «مثنوی معنوی» مولانا را با بیانی ساده و قابل فهم برای مخاطبان کودک و نوجوان به روی صحنه بردند.

در ابتدای این مراسم زکیه امیر‌پور؛ مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر با تاکید بر اهمیت برگزاری این مراسم و لزوم آشنایی قشر کودک و نوجوان جامعه با مفاهیم کتاب ارزشمند «مثنوی معنوی» مولوی گفت: در تار و پود آثار فاخر و بی‌بدیل مولانا همواره نشانه‌هایی از روح نیایش و توجّه به حق نهفته ‌است که نشان دهند بندگی و خضوع نگارنده در برابر پروردگار است.

وی افزود: اکثر آثار مولانا بخصوص کتاب مثنوی معنوی دارای قابلیت‌های فراوان قصه‌پردازی حکیمانه و ظرفیت‌های تصویری، نمایشی جالب و جذاب می‌باشد که لازم است مربیان کانون برای آگاهی بخشی به اعضا خود در جهت غنی سازی شناخت آنان با متون کهن ادب فارسی گام بردارند.

مدیر کانون استان بوشهر کتاب مثنوی معنوی مولانا را دارای نکات پند آموز بی‌شماری دانست و بیان کرد: مولانا جلال الدین محمد بلخی، کتاب مثنوی معنوی خود را در پربار‌ترین دوران زندگی خود یعنی ۵۰ سالگی به رشته تحریر درآورد که ضمن خلق یکی از آثار فاخر ادبیات فارسی، دارای معانی سرشار عرفانی و پندهای آموزنده است.

امیر‌پور در پایان ابراز امیدواری کرد که این برنامه بتواند ضمن ایجاد انگیزه در بچه‌ها آنان را به درکی والا‌تر و هوشمندانه‌تر از هستی سوق دهد.

در ادامه این برنامه سمیه رسولی کار‌شناس ادبی کانون نیز گفت: در این برنامه ۷ گروه از سراسر استان حکایت‌هایی از کتاب مثنوی معنوی مولانا را به صورت روایی و نمایشی به روی صحنه می‌برند که امیدواریم این برنامه باعث آشنایی بیشتر اعضا و مربیان کانون با ادبیات کهن پارسی و ظرفیت‌های وسیع تربیتی – آموزشی آن گردد.

بر اساس این گزارش از مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ بوشهر، خانم‌ها فاطمه خوشبختی، اسما فیاضی و زهرا جبلی به سرپرستی اله بکاء حکایت «آنکه می‌خواستید به جای خر بگیرندش» را به روی صحنه بردند. از مرکز فرهنگی هنری اهرم نیز خانم‌ها رعنا جعفری و سوسن رسولی به سرپرستی فاطمه بحرینی نسب نمایش حکایت «موش و ش‌تر» را به روی صحنه بردند.

حکایت «انگور» نیز عنوان نمایش گروه مرکز فرهنگی هنری گناوه بود که با هنرنمایی خانم‌ها فاطمه سیفی، عزیزه عباسی، شیوا خدری، پگاه داوری فرد و نازنین نظام‌پور به سرپرستی انیسه حسین‌زاده اجرا شد.

خانم‌ها محبوبه طاهری و ساجده رستمی از مرکز فرهنگی هنری خورموج نیز حکایت «کور زشت آواز» را به سرپرستی فاطمه اسماعیلی اجرا کردند.

در ادامه این مراسم اجرای زیبای حکایت «بیمار لا علاج» از مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ بوشهر تحسین حاضرین را برانگیخت؛ این حکایت را آقایان مهدی زنده بودی، افشین قاسمی، نامدار عمادی، محمد مختاری و فرزاد خجسته به روی صحنه بردند.

از مرکز فرهنگی هنری جم نیز خانم‌ها الهام رکنی پسند، مرضیه مکاری، یاسمن بناری فرد و نرجس حسین‌پور به سرپرستی فریده اجرایی حکایت «کر و کور و برهنه» را اجراء کردند.

در پایان این مراسم از کلیه شرکت کنندگان با اهداء لوح و هدایایی تقدیر شد.

 بقیه تصاویر این مراسم را اینجا ببینید...


نوشته شده در تاريخ دوشنبه پنجم دی 1390 توسط مدنی پور

یلدای قصه در مراکز کانون

گزارشی از ویژه برنامه

 «یلدای قصه» در مراکز کانون استان بوشهر

در بلند‌ترین شب سال، اعضا و مربیان کانون پای قصه‌های بزرگتر‌ها نشستند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر؛ با اجرای ویژه برنامه «یلدای قصه» در مراکز کانون استان بوشهر، بلند‌ترین شب سال حال و هوای دیگری داشت.

بر اساس این گزارش با حضور ۲۵ نفر از اعضا فعال مرکز فرهنگی هنری کاکی، مادر بزرگ یکی از اعضا ، بچه‌ها را با قصه‌های کهن برگرفته از اعتقادات و سنن گذشته این دیار، میهمان یلدای قصه‌ها کرد.

اعضا و مربیان این مرکز با قرائت قرآن، حافظ خوانی، و تفألی بر دیوان خواجه شیراز برای خود و خانواده‌هایشان آرزوی سلامتی کردند.

اعضا و مربیان مرکز فرهنگی هنری گناوه نیز به منظور پاسداشت این سنت دیرینه ایرانی و آشنایی بچه‌ها با آداب و رسوم مردم این دیار میزبان ده‌ها کود
ک و نوجوان این شهر بودند.

در این برنامه پس از تلاوت قرآن مجید، بچه‌ها با هم و یکصدا یکی از اشعار حافظ را قرائت کردن، تفأل به دیوان حافظ، قصه گویی از قصه‌های کهن، پذیرایی با میوه‌های شب یلدا و تقدیر از قصه گو‌ها از جمله برنامه‌های این مرکز بود.

از مرکز فرهنگی هنری جم نیز خبر می‌رسد، مراسم شب یلدا در این مرکز نیز باشکوه خاصی برگزار شده است.

راضیه عطایی مربی مسوول مرکز جم در ابتدای مراسم شب یلدا به میهمانان خود گفت: امشب بلند‌ترین شب سال! شب یلدا شبی است که دور هم جمع می‌شویم تا ساعاتمان را در سرد‌ترین و بلند‌ترین شب سال با گرمی لبخند پر مهر شما و دلهای آفتابیتان سپری کنیم، دور هم جمع شده‌ایم تا دل بسپاریم به قصه ی مادربزرگ تا گرمای وجود شما را با سرخی انار و هندوانه‌های شب یلدا قسمت کنیم، تا تفأل بزنیم به حافظ و دل خوش داریم به پندهای آن شیخ بزرگ، امشب ستاره‌ها را یکی یکی می‌شماریم تا روشنایشان را باور کنیم تا زایش مهر و دوستی خورشید را باور کنیم، باشد که هر شب زیبا‌ترین یلدای ما باشد.

عطایی از مادران خواست تا از قصه به عنوان یک ابزار آموزشی، تربیتی نه تنها در شب یلدا بلکه در همه شب‌ها بهره بگیرند.

در این برنامه اعضا دختر مرکز و مادرانشان به پای قصه مادر بزرگی نشستند که با لهجه زیبا و دلنشین خود، از مهربانی‌ها و دوستی‌ها صحبت می‌کرد.

تفأل به حافظ توسط یکی از فرهنگیان فعال شهرستان، حافظ خوانی، مشاعره، پذیرایی با انار و هندوانه و در آخر تقدیر از مادربزرگ قصه گو از برنامه‌های این مراسم بود.

سایر مراکز کانون استان بوشهر نیز در این شب به اجرای برنامه پرداختند.

 

 


نوشته شده در تاريخ شنبه سوم دی 1390 توسط مدنی پور

ویژه برنامه «یلدای قصه» در بوشهر

پژوهشگر و استاد دانشگاه بوشهر در آیین یلدای قصه؛

 شب یلدا نماد تولد، عشق و دوستی ایرانیان است

آیین گرامی داشت شب یلدا با عنوان؛ «یلدای قصه» با شکوه خاصی در بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در این آیین که تعداد زیادی از خانواده‌های کارکنان و اعضاء فعال کانون حضور داشتند، دکتر عباس عاشوری‌نژاد، رییس دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر به بیان فلسفه برگزاری جشن شب یلدا پرداخت.

رییس انجمن حافظ استان بوشهر تصریح کرد؛ هر ملتی دارای روحیه‌ای است، روحیه ملت ایران نیز، روحیه جشن و شادی است. اگر در طول تاریخ مردم ایران دارای این روحیه نبودند، نمی‌توانستند این همه سختی‌ها را در گذر زمان تحمل کنند.

دکتر عاشوری‌نژاد یکی از ابداعات فرهنگ ایرانیان را جشن شب یلدا دانست و افزود: در گذر زمان ایرانیان همیشه این هنرمندی و هوشمندی را داشته‌اند که به وسیله جشن بتوانند بر سختی‌ها و مشکلات خود غلبه کنند. به گفته زرتشت، پیامبر بزرگ قبل از اسلام ما ایرانیان «من به جنگ تاریکی می‌روم اما شمشیر نمی‌کشم، بلکه نور می‌فرستم.» این جمله، جمله ی بسیار زیبایست که گواه صلح طلبی ایرانیان در طول تاریخ است. ملتی که این هنرمندی را دارد که از طریق جشن، شادی و نور به جنگ تاریکی می‌روند. فلسفه جشن شب یلدا نیز همین است. سخت‌ترین، طولانی‌ترین شب زندگی ما می‌تواند شب یلدا باشد؛ مخصوصاً با کمبود امکانات که در گذشته وجود داشته، برای غلبه بر تاریکی و سختی «جشن شب یلدا» را برگزار کردند؛ شبی که در آن دور هم می‌نشستند و با شادی و قصه گویی بر تیرگی و تاریکی غلبه می‌کردند.

این پژوهشگر بوشهری بیان داشت: در واقع قصه گویی و شاهنامه خوانی یکی از آیین‌های دیرینه ایرانیان در شب یلدا بود که از طریق آن بزرگتر‌ها، کوچکتر‌ها را برای مقابله با سختی‌ها آموزش می‌دادند. در آیین شب یلدا نکات بسیار زیبایی وجود دارد، مثلاً این میوه‌ها هر یک بار معنایی نمادین با خود داشت؛ هندوانه که قاچ‌های مدور می‌خورد چون خورشید، یادآور گرمای تابستان و فرونشاندن عطش، انار صندوقچه دانه‌های مروارید سرخ که خود نماد زایش و تخمه نماد عشق و سرزندگی بود. در واقع شب یلدا نماد تولد، عشق و دوستی ایرانیان است؛ شب یلدا، شب احترام گذاشتن به بزرگ‌تر هاست.

وی در پایان به میهمانان حاضر در مراسم توصیه کرد برای آشنایی بیشتر با آیین‌های گذشتگان، کتاب «آئین‌ها و جشن‌های کهن در ایران امروز» نوشته محمود روح الامینی را مطالعه کنند.

در ابتدای این مراسم زکیه امیرپور مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، ضمن خیر مقدم به میهمانان و خانواده بزرگ کانون، جشن شب یلدا و بسیاری از آیین‌های ایرانیان باستان را بسیار زیبا دانست که با رنگ و بوی اسلامی ماندگار شده است.

وی ایرانیان را ملتی هنرمند و صلح طلب دانست و بیان کرد؛ در طول تاریخ، ایرانیان آیین‌های زیبا و پرباری را به نسل بشر ارائه کردند که درون هریک از آنان مفاهیم فراوانی نهفته است.

ایشان در پایان از مسوولین کانون برای پیشنهاد برگزاری این مراسم در کشور و احیای سنت‌های دیرین ایرانیان تشکر کرد.

در ادامه این مراسم تعدادی از مربیان و اعضاء کانون قصه گویی کردند که قصه گویی امیر علی گرامی ۲ ساله به همراه مادرش به زیبایی این مراسم افزود.

هنر نمایی گروه موسیقی سنتی «دل آرا» به سرپرستی اصغر افراسن از شهرستان تنگستان، حافظ خوانی، تفالی بر حافظ و تقدیر از کارکنان بازنشسته کانون از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

 

 

 

گزارش تصویری ویژه برنامه «یلدای قصه» در بوشهر


نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و هشتم آبان 1390 توسط مدنی پور

برگزیدگان پانزدهمین جشنواره قصه گویی منطقه 3 کشور در بوشهر معرفی شدند

با حضور جمع کثیری از مدیران و کارشناسان استان های جنوبی کشور

 برگزیدگان پانزدهمین جشنواره قصه گویی منطقه 3 کشور در بوشهر معرفی شدند

    با حضور معاون فرهنگی کانون ، مدیر کل امور اجتماعی استانداری بوشهر و مدیران، کارشناسان و مربیان کانون های پرورش فکری استان های ؛ خوزستان، فارس، هرمزگان، کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری و بوشهر؛ برگزیدگان پانزدهمین جشنواره قصه گویی منطقه 3 کشور در بوشهر معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، شامگاه پنجشنبه 26 آبان ماه ، طی 2 روز رقابت 27 قصه گوی برگزیده از 6 استان جنوبی کشور، در آیین ویژه ای 6 برگزیده راه یافته به مرحله بین المللی قصه گویی معرفی و از آنان تقدیر شد.

بر اساس رای هیئت داوران جشنواره، از بخش مربیان فرهنگی،  آسیه رحمتی با قصه «رزمنده ای با تیر و کمان» از استان خوزستان، محمد جواد علیمردانی با قصه «رفیقِ نارفیق» از استان فارس و نرگس رومینا با قصه «هروله» از استان بوشهر به ترتیب ضمن کسب مقام اول تا سوم این جشنواره به مرحله بین المللی قصه گویی راه یافتند.

همچنین در بخش برگزیدگان پیشین،  بُسعاد طُبیشی با قصه «هدیه فرشته» از استان خوزستان و در بخش برگزیده مربیان ادبی و هنری،  بهار ملک پور با قصه «کلوچه خدا» از استان چهار محال و بختیاری و در بخش آزاد معصومه بزاز جزایری با قصه «هدیه خوبان» از استان هرمزگان موفق شدند به مرحله بین المللی راه یابند.

همچنین هیئت داوران جشنواره خانم آناهیتا یزدان شناس از استان بوشهر را به عنوان خردسال ترین قصه گوی جشنواره شایسته تقدیر دانست.

در آیین اختتامیه این جشنواره که در سینما کانون بوشهر برگزار شد، محمد باقر آدوسی معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور ضمن تشکر از میزبانی کانون استان بوشهر و همکاری استانداری و صدا و سیمای این استان در برگزاری و معاصر سازی این رویداد فرهنگی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون طی برگزاری بیش از 33 جشنواره مختلف قصه گویی در 31 استان کشور، بیش از 1550 نفر متقاضی قصه گویی شدند که از این تعداد 1040 نفر به قصه گویی پرداختند که از مجموع این تعداد حدود 150 نفر موفق به راه یابی به مرحله منطقه ای شدند. بر همین اساس 68 درصد متقاضیان قصه گفتند، 15 درصد نیز به مرحله منطقه ای راه یافتند.

وی مجموع متقاضیان منطقه 3  را 27 درصد از کل کشور دانست و بیان داشت: از مجموع 27 درصد از کل کشور که در این منطقه حضور داشتند، 18 درصد، یعنی 27 نفر موفق به راه یابی به این جشنواره شدند که با این تعداد، به اعتقاد من از نظر کمی دارای مشارکت بسیار خوبی هستیم، اما از نظر کیفی نیازمند کار بیشتری در این مناطق هستیم که برگزاری کارگاه های مختلف قصه گویی در کیفیت بخشی به این فعالیت تاثیر بسزایی خواهد داشت.

معاون فرهنگی کانون، یکی از توفیقات برگزاری 15 جشنواره کشوری را تربیت بیش از 2000 قصه گو در کانون دانست و افزود: امروز ما شاهد حضور بیش از 2000 قصه گو در سراسر مراکز فرهنگی هنری کشور هستیم که از این واسطه مهم تربیتی برای انتقال مفهوم های آموزشی، تاریخی، ارزش ها و هنجارهای اجتماعی و ... بهره می گیرند.

نصرالله شفیعی مدیر کل امور اجتماعی استانداری بوشهر نیز ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره در بوشهر، از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در صدد احیای قصه گویی در جامعه می باشد، تشکر کرد.

شفیعی قصه گویی را نهفته در سرشت انسانها دانست و افزود: به رغم اختلافات مختلف فرهنگی، مذهبی، اقلیمی، قومی و ... انسان ها به قصه و داستان، سوای از مرزهای جغرافیایی، فکری و مذهبی علاقمند هستند که این نشان می دهد که کسانی که در این وادی قدم بر می دارند، قدم در یک امر فطری گذاشته اند که می تواند در خدمت به بشریت و بخصوص کودکان و نوجوانان تاثیر گذار باشد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری بوشهر در تشریح اهمیت قصه گویی افزود: بر همین اساس است که می بینیم خداوند متعال در قرآن کریم به عنوان کتاب هدایت و راهنمایی زندگی بشر، مطالب خود را به صورت قصه و داستان بیان می فرماید.

در ابتدای این مراسم زکیه امیر پور مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر نیز ضمن تشکر از محمد باقر آدوسی معاون فرهنگی کانون و محسن فضلی مشاور مدیر عامل و مدیر کانون استان تهران و مسوولین استانی برای همکاری در برگزاری این جشنواره؛ قصه های بیان شده توسط مربیان کانون در این جشنواره را بسیار زیبا و مناسب گروه سنی مخاطبان کانون دانست و گفت: امیدوارم مربیان عزیز در مراکز فرهنگی هنری کانون که در واقع کار و رسالت اصلی ما در آنجا شکل می گیرد، برای مخاطبان خود نیز به همین زیبایی قصه گویی کنند.

مدیر کانون استان بوشهر قصه های برگرفته از اعتقادات مذهبی مردم را بسیار ارزشمند دانست و بیان کرد: همان گونه که همه شما استحضار دارید این قصه ها در تربیت بچه ها خیلی موثر است. پس سعی و تلاش کنید تا قصه هایی را که در مراکز کانون ارائه می کنید بتواند در مسیر رشد مخاطب، ضمن امیدواری، آنان را به ایمان برساند. بر همین اساس قصه های بومی که ریشه در مذهب دارند، می توانند در انتقال داده ها و پرورش خلاقیت مخاطب تاثیر مثبی برجای گذارند.

وی در پایان از همکاری استانداری بوشهر، بخصوص معاون سیاسی امنیتی و صدا و سیمای مرکز بوشهر تشکر و قدردانی کرد.

لازم به ذکر است در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره قصه گویی منطقه 3 کشور در بوشهر، حسن غلامی هنرمند توانمند بوشهری و گروه نمایش رادیویی صدا و سیمای مرکز بوشهر به کارگردانی شاهین طرفی و هنرنمایی ؛ شاهین بهرامی نژاد، وحیده حسینی، شبنم خیّر، لاله چاهشوری ، اسماعیل ملاح جوان، جوهر تنگستانی، عباس مطاف و سیامک بیشکی با نمایش زنده رادیویی «شیر من جای تو در چاه نیست» به اجرای برنامه پرداختند.

همچنین امیر میرشکار خواننده موفق بوشهری با اثر زیبایی در مدح امام علی علیه السلام به هنرنمایی پرداخت، در ادامه گروه نمایش مرکز فرهنگی هنری مرکز شماره 1 بوشهر با کارگردانی حمیده ناجی نمایش آئینی سنتی«دی زنگرو» را روی صحنه برد.

در مراسم تقدیر از برگزیدگان این جشنواره از مربیان و کارمندان نمونه کانون استان بوشهر نیز تقدیر به عمل آمد.  

گزارش تصویری مراسم تقدیر از برگزیدگان پانزدهمین جشنواره قصه گویی  (۴)

گزارش تصویری مراسم تقدیر از برگزیدگان پانزدهمین جشنواره قصه گویی (۵)

گزارش تصویری مراسم تقدیر از برگزیدگان پانزدهمین جشنواره قصه گویی (۶)

گزارش تصویری مراسم تقدیر از برگزیدگان پانزدهمین جشنواره قصه گویی (۷)


نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و هشتم آبان 1390 توسط مدنی پور

آغاز پانزدهمین جشنواره قصه گویی منطقه 3 کشور در استان بوشهر

آغاز پانزدهمین جشنواره قصه گویی منطقه 3 کشور در استان بوشهر

پانزدهمین جشنواره قصه گویی منطقه 3 کشور با حضور قصه گویانی از استانهای خوزستان ، فارس ، هرمزگان ، کهگیلویه و بویر احمد ، چهارمحال و بختیاری و بوشهر صبح امروز به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوشهر در این استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این جشنواره که به مدت دو روز ادامه خواهد داشت 27 قصه گو به رقابت خواهند پرداخت.

در ابتدای این مراسم زکیه امیرپور ، مدیر کانون استان بوشهر ضمن خوشامدگویی و تبریک عید سعید غدیر خم ، در تشریح این جشنواره گفت : طی روزهای 25 و 26 آبان ماه استان بوشهر افتخار دارد که در پانزدهمین جشنواره قصه گویی منطقه 3 کشور میزبان 27 قصه گوی برتر از 6 استان جنوبی کشور خواهد بود.

وی افزود: در این جشنواره 24 قصه گو  در بخش مربیان و 3 قصه گو در بخش آزاد به رقابت می پردازند که در پایان منتخبین منطقه 3 کشور به جشنواره بین المللی قصه گویی که بهمن ماه امسال در ارومیه برگزار خواهد شد معرفی می گردند.

امیرپور  به تأثیر عمیق قصه گویی بر کودکان و نوجوانان اشاره کرد و افزود : شما در مراکز فرهنگی هنری کانون با ابزار قصه گویی می توانید با بچه ها ارتباط برقرار کرده ، آنها را با مشکلات و فراز و نشیبهای زندگی آشنا ساخته ، حس استقلال طلبی و خلاقیت را در آنها نهادینه کنید.

مدیر کانون استان بوشهر به محوریت موضوعی جشنواره که 4 بانوی ادیان الهی است اشاره کرد و این محورها را بستر مناسبی برای ایجاد و تقویت باورهای دینی کودکان و نوجوانان دانست.

در ادامه برنامه زهرا عرفان ، مشاور استاندار و مدیر دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر ضمن تبریک ایام عید سعید غدیر حضور میهمانان در استان ولایت مدار و حماسه پرور بوشهر را خوشامد گفت و ضمن تشکر از زحمات مدیر و کارکنان کانون بوشهر ، اظهار امیدواری کرد که در این دو روز تبادل نظر و تجربه در بین مربیان صورت پذیرد.

وی افزود: خداوند در مسیر انسانهایی که می خواهند در راه الهی گام بردارند الگوهایی را برای هدایت و راهنمایی آنها قرار داده است و امروز این شما هستید که با بصیرت و آگاهی از ولی امر زمان تبعیت می کنید و گام های مؤثر بر می دارید.

عرفان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که قصه گویی را ابزاری برای تقویت ایمان کودک دانسته اند  خطاب به مربیان گفت: شما با ارائه ی قصه های خوب، کودکان و نوجوانان را با آموزه های دینی بیش از پیش آشنا می کنید و بعدها خواهیم دید که این سرمایه های انسانی با دانایی در عرصه های مختلف حاضر خواهند شد.

در ادامه اعضا کودک و نوجوان مرکز فرهنگی هنری خورموج 2 سرود زیبا با محتوای غدیر و امامت را برگزار کردند، سپس قصه گویان منطقه 3 کشور کودکان و نوجوانان بوشهری را میهمان قصه های شیرین خود کردند.

گزارش تصویری پانزدهمین جشنواره منطقه ای قصه گویی در بوشهر  (۱)

گزارش تصویری پانزدهمین جشنواره منطقه ای قصه گویی در بوشهر (۲)


نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و هشتم آبان 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری کارگاه صنایع دستی دریایی در بوشهر

گزارش تصویری کارگاه صنایع دستی دریایی در بوشهر

برای دیدن بقیه تصاویر کلیک کنید


نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و هشتم آبان 1390 توسط مدنی پور

تقدیر از برگزیدگان مسابقه نقاشی و صنایع دستی دریایی در بوشهر

با حضور ریاست موسسه ملی اقیانوس شناسی کشور در بوشهر برگزار شد:

تقدیر از برگزیدگان مسابقه نقاشی و صنایع دستی دریایی در بوشهر

با حضور دکتر وحید چگینی رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی کشور و تنی چند از مسوولین و مدیران دستگاه های اجرایی استان بوشهر از برگزیدگان ششمین دوره آموزشی صنایع دستی دریایی و برگزیدگان نخستین مسابقه مرکز ملی اقیانوس شناسی تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در ابتدای این مراسم که در سالن نمایش مرکز فرهنگی هنری شماره 2 بوشهر برگزار شد؛ در بخش کارگاه صنایع دستی دریایی 3 گروه و در بخش مسابقه نقاشی اقیانوس شناسی 9 کودک و نوجوان به عنوان برگزیده معرفی و از آنان تقدیر شد.

در ابتدای این مراسم دکتر وحید چگینی رئیس موسسه ملی اقیانوس شناسی کشور ضمن تشکر از حمایت کانون و مسوولین استان بوشهر از برنامه های این موسسه گفت: از 8 الی 22 آبان ماه تعداد 20 نفر از مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون به اتفاق جمعی از بانوان هنرمند بوشهری در ششمین دوره آموزش صنایع دستی دریایی شرکت کردند.

وی این کارگاه را دومین کارگاه در استان بوشهر نامید و افزود: سال گذشته با همکاری صنایع دستی استان بوشهر، اولین دوره و امسال نیز با همکاری کانون پرورش فکری دومین دوره با موفقیت در بوشهر برگزار شد.

دکتر چگینی اقیانوس و دریا را یک منبع بسیار خوب برای توسعه اقتصادی کشور دانست و افزود: مسوولین کشور از مقوله دریا به عنوان یک منبع بسیار خوب در توسعه اقتصادی کشور که می تواند به راحتی جایگزین نفت و گاز شود؛ غافل شده اند که این امر نیازمند فرهنگ سازی و کار کارشناسی بیشتری است.

رئیس موسسه اقیانوس شناسی کشور قشر کودک و نوجوان را بهترین سنین برای فرهنگ سازی دانست و گفت: بر همین اساس موسسه اقیانوس شناسی با مشارکت دستگاه هایی مانند کانون، مسابقات نقاشی اقیانوس شناسی را برگزار کرد و همچنین پیشنهاد تشکیل کمیته برنامه ریزی آموزشی با این موضوع در آموزش و پرورش و گروه علوم و فنون دریایی وزارت علوم ارائه گردید که امیدواریم شاهد تغییر نگرش مردم به دریا باشیم.

دکتر چگینی یکی از اهداف اصلی تاسیس این موسسه را پژوهش های دریایی و اقیانوسی در همه شاخه های اقیانوس شناسی دانست و افزود: این موسسه با هدف کمک به ارگان های دریایی و توسعه فعالیت های پژوهش دریایی و کمک به دانشگاه های دریایی کشور ایجاد شده که در همین راستا به مرجع ملی اقیانوس شناسی در کشور و پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی ارتقاء یافته است.

وی در پایان به راه اندازی 18 ایستگاه تحقیقاتی این موسسه در کشور، تشکیل ناوگان ملی تحقیقات دریایی، تاسیس آزمایشگاه ملی اقیانوس شناسی، تاسیس موزه ملی دریایی ، ایجاد پایگاه دائمی جمهوری اسلامی ایران در جنوبگان (قطب جنوب) ، توسعه مرکز ملی پیش بینی و هشدار مخاطرات دریایی و ... به عنوان مهمترین برنامه های در دست اقدام این موسسه نام برد و بیان داشت: در همین راستا و به منظور پاسخ گویی به نیازهای دریایی استان در آینده نزدیک شناور تحقیقاتی این موسسه در بوشهر به آب انداخته خواهد شد.

زهرا عرفان مدیر کل امور بانوان استانداری بوشهر نیز ضمن تشکر از همکاری خوب کانون با موسسه اقیانوس شناسی گفت: کودکان و دریا و صنایع دستی دریایی واژه هایی هستند که دارای ژفای فراوانی می باشند؛ لازم است زمینه هایی برای شناخت بیشتر کودکان و نوجوانان با دریا ، اقیانوس و منابع عظیم دریایی ایجاد شود.

وی صنایع دستی ایران را دارای بعد ملی و جهانی دانست و بیان داشت: شایسته است هنرهای دستی و به ویژه صنایع دستی دریایی که امروز شاهد کارگاه آموزشی آن در کانون هستیم، مورد توجه بیشتر قرار گرفته، به عنوان یک فرصت شغلی برای بانوان تبدیل شود.

مشاور استاندار بوشهر در امور بانوان در پایان سخنان خود خواستار توسعه این فعالیت در سراسر استان شد.

در ادامه این مراسم زکیه امیرپور مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دوره در کانون گفت: امیدواریم با برگزاری این دوره در کانون و همچنین آموزش مربیان شاهد استفاده بیش از پیش کودکان و نوجوانان استان که مخاطبان اصلی ما می باشند، از نعمت دریا باشیم.

امیرپور ضمن تشکر از واحد هنری استان بیان کرد: طی سال گذشته تا کنون آقای یزدان شناس کارشناس هنری کانون و واحد هنری استان، در تعامل با موسسه اقیانوس شناسی خدمات ارزنده ای برای مخاطبان کانون ارائه دادند.

مدیر کانون پرورش فکری استان بوشهر در پایان افزود: در نخستین فراخوان ارائه شده توسط کانون، بیش از 158 اثر نقاشی با موضوع «کودکان و دریا» به واحد هنری کانون ارسال گردید که این آثار در سه گروه سنی 5 تا 8 سال – 9 تا 12 سال و 13 تا 17 سال دسته بندی شد و پس از سه مرحله داوری توسط واحد هنری، تعداد 30 اثر موفق به راه یابی به بخش نهایی مسابقه و از این تعداد 9 اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش از گروه سنی 5 تا 8 سال، سما جوکار 5 ساله از مرکز یک بندر بوشهر ، پوریا عباسی 7 ساله و هدیه خلیفه ای 6 ساله از مرکز دیلم و از گروه سنی 9 تا 12 سال آیدا میرزایی 9 ساله و آرتیمیس سیروسی 10 ساله از مرکز یک بندر بوشهر و رقیه علی نژاد 11 ساله از مرکز خورموج و از گروه سنی 13 تا 17 سال فاطمه الماس زاده 17 ساله، فاطمه شفیقی 17 ساله و سکینه قوسی « عضو ناشنوا» 17 ساله از مرکز بندر دیلم به عنوان برگزیدگان مسابقه نقاشی معرفی و تقدیر شد.

همچنین در بخش کارگاه صنایع دستی دریایی از 3 گروه برگزیده تقدیر بعمل آمد.

در پایان این مراسم نمایشگاهی از آثار منتخب بخش نقاشی و صنایع دستی دریایی برپا شد.

گزارش تصویری

مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه نقاشی و صنایع دستی دریایی در بوشهر


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه نوزدهم آبان 1390 توسط مدنی پور

معرفی برگزیدگان دومین جشنواره استانی غدیر در بوشهر

با حضور جمع کثیری از مسوولین استان

 برگزیدگان دومین همایش استانی غدیر در بوشهر معرفی شدند

    پنجشنبه 19 آبان ماه، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با مشارکت بنیاد بین المللی غدیر استان بوشهر، دومین همایش استانی غدیر را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر این همایش در سه محور؛ « کتابسازی، نشریه دیواری و سرود » با شرکت بیش از 150 کودک و نوجوان از سراسر استان برگزار شد.

در ابتدای این همایش که تعداد زیادی از مسوولین استانی حضور داشتند، زکیه امیرپور مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر ضمن تبریک هفته بصیرت و ولایت، هدف از برگزاری این همایش را آشنایی قشر کودک و نوجوان جامعه با فرهنگ علوی، واقعه غدیر و مسئله ولایت دانست.

مدیر کانون استان بوشهر، بصیرت و معنویت را دو عنصر مهم مقابله با دشمنان دانست و ضمن تاکید بر لزوم آشنایی قشر کودک و نوجوان جامعه با آن گفت: مفاهیم و احکام عالیه قرآن و کتاب ارزشمند نهج البلاغه بهترین وسیله برای رسیدن به این هدف است.

امیر پور ضمن تشکر از استقبال خوب کودکان و نوجوانان استان از این برنامه بیان کرد: در بخش نشریه دیواری غدیر بیش از 20 نشریه به دبیرخانه همایش ارسال شد که از این تعداد 14 اثر به بخش نمایشگاه و 4 اثر نیز به عنوان برگزیده معرفی شدند.

وی افزود: در بخش کتابسازی غدیر نیز بیش از 30 کتاب ساخته شده توسط بچه ها به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ضمن نمایش همه آثار، 6 اثر به عنوان برگزیده معرفی شدند.

مدیر کانون استان بوشهر بیان کرد: در بخش سرود نیز بیش از 10 سرود از سراسر استان مورد بازبینی قرار گرفت که 7 گروه موفق به راهیابی به این همایش شدند که قرار شد به پیشنهاد بنیاد بین المللی غدیر استان از 5 گروه تقدیر شود.

سردار کارگر، دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر استان بوشهر نیز گفت: پرداختن به مسئله غدير زيباترين كاري است كه عطر ولايت از آن به مشام مي‌رسد.

كارگر اظهار داشت: يكي از راه‌هاي نهادينه كردن فرهنگ غدير در جامعه كه وظيفه شرعي هر مسلمان شيعه است، پرداختن ريشه‌اي به آن و آموزش قشر كودك و نوجوان جامعه است.

دبير اجرائي بنياد بين‌المللي غدير استان بوشهر با تاكيد بر لزوم انتقال پيام خطبه غدير از نسلي به نسل ديگر گفت: امروز دشمنان ولايت با هدف ريشه‌كني فرهنگ ديني مردم ايران با حربه‌هاي فرهنگي وارد ميدان كار و زار شده‌اند كه تنها مي‌توان با كار فرهنگي در مقابل آن دفاع كرد.

در ادامه این همایش 7 گروه سرود منتخب از سراسر استان به اجرای برنامه پرداختند که در پایان گروه سرود مرکز فرهنگی هنری دیر با عنوان:«جشن ولایت» به عنوان رتبه اول، گروه سرود مرکز فرهنگی هنری دیلم با عنوان:« غدیر – علی آمد» به عنوان رتبه دوم و گروه سرود مرکز فرهنگی هنری خورموج با عنوان: « عید غدیر» رتبه سوم همایش را کسب کرد. همچنین گروه های سرود مرکز گناوه با عنوان: « مولی علی» و مرکز جم با عنوان: « غدیر» به ترتیب رتبه چهارم و پنجم بخش سرود همایش را کسب کردند.

در بخش نشریه دیواری غدیر گروه نشریه دیواری «همای رحمت»، از دیلم، گروه نشریه دیواری «خورشید ولایت» از اهرم، گروه نشریه دیواری « جانشین خورشید» از دیر و گروه نشریه دیواری « ولایت عدالت» از کاکی به ترتیب رتبه اول تا چهارم را کسب کردند.

در بخش کتابسازی نیز، کتاب« چشمه غدیر» توسط یاس معمار از دیر، کتاب« مولود کعبه» توسط معصومه عالی از اهرم، کتاب«پندهای بهشتی» توسط علی اکبر باقری از کنگان، کتاب«فاتح خیبر» توسط محمدرضا صیادی از بندر ریگ و سرانجام کتاب«پروانه آسمانی» توسط فاطمه موجی از دیلم به ترتیب رتبه اول تا ششم این بخش را کسب کردند.

همچنین در این برنامه از 24 شرکت کننده در بخش مسابقه حضوری که توسط سردار کارگر اجرا شد، تقدیر بعمل آمد.

در پایان این مراسم از برگزیدگان بخش های مختلف همایش تقدیر شد. نمایشگاه آثار منتخب کتاب و نشریه دیواری کودکان و نوجوانان استان تا عید غدیر خم در گالری سینما کانون برپاست.     

          گزارش تصویری   

      دومین جشنواره استانی غدیر در بوشهر .... لطفا کلیک کنید ...       


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و هفتم مهر 1390 توسط مدنی پور

برپایی سومین نشست تخصصی معرفی سرزمین در بوشهر

با حضور کارشناسان کانون و اساتید دانشگاه

 سومین نشست تخصصی کارگروه معرفی سرزمین

 در بوشهر برگزار شد

   با حضور 5 تن از اساتید دانشگاه های استان بوشهر، مدیر و کارشناسان کانون این استان و کارشناسانی از معاونت فرهنگی و موزه تاریخ کانون تهران سومین نشست تخصصی کارگروه معرفی سرزمین در بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در ابتدای این نشست زکیه امیر پور مسوول دبیرخانه کشوری این فعالیت و مدیر کانون استان، ضمن خیر مقدم به اعضا کارگروه؛ معرفی سرزمین را یکی از فعالیت های پر مخاطب کانون دانست که نیازمند بازنگری در شیوه نامه و روش های اجرا دارد.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر با تاکید بر لزوم دست یابی هر چه سریعتر این کارگروه به نتایج لازم بیان کرد؛ لازم است خارج از این نشست نیز اعضا کارگروه و اساتید آکادمیک ضمن معرفی منابع لازم ارتباط کاری بیشتری داشته باشند.

مسوول دبیرخانه کشوری معرفی سرزمین در تشریح محورهای اصلی نشست سوم نیز گفت: از محورهای اصلی این نشست که انتظار می رود مورد بحث و بررسی قرار گیرد، تعیین اهداف کلی و جزیی، تعیین سرفصل ها، بررسی شاخص های کیفی و کمی و همچنین بررسی ابعاد محتوایی و نظری این فعالیت خواهد بود.

در ادامه دکتر عباس عاشوری نژاد از اساتید دانشگاه و عضو فعال کارگروه با تایید لزوم تسریع در کار،  بیان داشت: به نظر می رسد که هر چه سریعتر طرح کار آماده شود و بر اساس آن مباحث به پیش برده شود، زودتر می توانیم به نتیجه برسیم.

ایشان افزود: درباره دغدغه اصلی معرفی سرزمین نیز ما باید با شیوه های مدرن، متناسب با جغرافیای ذهنی و جسمی کودکان عمل کنیم. از جمله شیوه های مدرن تاریخ نگاری که در واقع تاریخ را از بی توجهی نجات می دهد، شیوه «آنال ها» است که در این شیوه به جای معرفی سرزمین به شکل سنتی و به جای معرفی حاکمان سرزمین به مردم پرداخته می شود، یعنی تاریخ از پایین نگارش می یابد نه از بالا، یعنی به مردم و شیوه زندگی آن ها، عشق و آرزوها و ... مردم پرداخته می شود.

دکتر عاشوری نژاد در پایان تاکید کرد: در نظر گرفته شود، هدف کلی در تدوین کتاب کار معرفی سرزمین، می تواند شناخت سرزمین به منظور درک هویت فردی و اجتماعی خویش باشد.

دکتر غلامحسین نظامی از اعضا آکادمیک کارگروه نیز گفت: در تدوین برنامه کتاب کار معرفی سرزمین می بایست به الگو پرداخت و اهداف مرحله ای و کلی تبیین شود. در ادامه برنامه زمانی مشخص برای تدوین در نظر گرفت شود.

دکتر محمد بهروزی از اساتید دانشگاه های استان و رئیس دانشگاه آزاد جزیره خارگ نیز که به تازگی به عضویت این کارگروه درآمده است، «انسان، طبیعت و سلامت»  را سه عنصر مهم دانست که در معرفی سرزمین می بایست به آن پرداخته شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خارگ پرداختن به بحث طبیعت و تغذیه را از اولویت ها دانست و  افزود: برجسته ترین نقش انسان در طبیعت و محیط برای رسیدن به توسعه پایدار ، آشتی کردن با طبیعت است. می بایست از دوران کودکی انسان ها را با اهمیت طبیعت و احترام به آن و نقش تغذیه دوران کودکی در سلامت دوره بزرگسالی آموزش داد.

دکتر عزت دیره از روانشناسان بوشهری و استاد دانشگاه نیز در نخستین جلسه حضور خود در کارگروه بر روی 5 محور صحبت کرد.

محور نخست صحبت های دکتر دیره بر روی تدوین و طراحی کتاب کار بود. وی بر لزوم توجه به محتوا، هدف و هزینه در تدوین کتاب کار تاکید کرد.

محور دوم صحبت های خانم دکتر به ابعاد مختلف آشنایی با سرزمین اختصاص داشت. وی سازگاری با محیط، فرهنگ و آداب فرهنگی هر منطقه، ویژگی های جغرافیایی، آثار تاریخی، معرفی مراسم محلی، بازی های رایج در کودکان و آشنایی با طبیعت و آشتی با آن را از ابعاد مهم معرفی سرزمین دانست.

ایشان در محورهای سوم، چهارم و پنجم خود بر لزوم تقسیم بندی دورهای سنی مخاطب به کودکی، نوجوانی، جوانی و بلوغ و تدوین مطالب متناسب با توانایی های شناختی هر گروه و همچنین دعوت به همکاری افراد متخصص، متناسب با ابعاد و محتوا و توجه به مشوق ها تاکید کرد.

در ادامه این نشست نرگس خاتون برزگر نماینده موزه تاریخ کانون نیز گفت: با توجه به بحث و دامنه گسترده آن، پیشنهاد من تعیین هدف کلی برای این فعالیت می باشد که به نظر بنده، تقویت و تثبیت هویت ملی، فرهنگی و مذهبی است.

پس از آن ضرورت تعیین اهداف جزئی است. که هر یک از اعضا بهتر است نظرات خود را جمع آوری و در جلسه ای بحث شود. نکته دیگر توجه به گروه سنی و زمان اجرای این فعالیت است که دو نکته مهم در تعیین اهداف کلی، جزئی و مولفه های این فعالیت محسوب می شود.

علیرضا گرامی مطلق به نمایندگی از آموزش و پرورش و کارشناس ارشد بخش جغرافیا نیز توجه به آموزش صحیح قشر کودک و نوجوان را به یک ساختمان تشبیه کرد و افزود: کودکان آینده سازان این مملکت هستند و لازمه داشتن انسانهای وطن پرست، آموزش صحیح با شیوه های جدید است. درست عمل کردن در این دوران مثل شالوده و پی ساختمان است که هرچه توجه بیشتری شود ساختمانی محکم تر خواهیم داشت.

وی در پایان لازمه پرداختن به معرفی سرزمین بخصوص در مناطق شهری را یک امر مهم دانست و گفت: یکی از دستاوردهای مهم این فعالیت در شرایطی که بسیاری از کشورهای قدرت طلب چشم به تجزیه کشورها دوخته اند ، حفظ تمامیت ارضی کشور است.

در ادامه این نشست مربیان عضو کارگروه معرفی سرزمین نیز متناسب با صحبت های اساتید نظرات خود را بیان کردند.

در پایان مقرر گردید، دبیر کارگروه به صورت ویژه در روزهای شنبه با اعضا آکادمیک نشست های مشترکی را برگزار نموده، منابع مرتبط با موضوع و نظرات اعضا را جمع آوری و قبل برگزاری جلسه بعد در زمانی مناسب از طریق پست الکترونیک به کلیه اعضا ارسال نماید.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و پنجم مهر 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری چهاردهمین جشنواره قصه گویی در بوشهر (3)
گزارش تصویری چهاردهمین جشنواره قصه گویی در بوشهر (3)
 
مراسم تقدیر از برگزیدگان
 
بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید...


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و پنجم مهر 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری چهاردهمین جشنواره قصه گویی در بوشهر (2)
گزارش تصویری چهاردهمین جشنواره قصه گویی در بوشهر (2)
 
علی بهزادی عضو قدیمی کانون بوشهر (بخش آزاد)
 
بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید ...


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و پنجم مهر 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری چهاردهمین جشنواره قصه گویی در بوشهر (1)
گزارش تصویری چهاردهمین جشنواره قصه گویی در بوشهر (1)
سالن نمایش مرکز فرهنگی هنری شماره 2 بوشهر
 
بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید ...


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و یکم مهر 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری جشنواره یکهفته با کانون در بوشهر (۱)

 گزارش تصویری جشنواره یکهفته با کانون در بوشهر (۱)

 

 
۱۲ عکس دیگر را در ادامه مطلب ببینید ...
 
 


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفدهم مهر 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری برنامه های روز جهانی کودک (2)
 گزارش تصویری برنامه های روز جهانی کودک 
 (2)
 
 
۸ عکس دیگر را در ادامه مطلب ببینید...


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفدهم مهر 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری برنامه های روز جهانی کودک (1)
 گزارش تصویری برنامه های روز جهانی کودک  (1)
 
 
۹ عکس دیگر را در ادامه مطلب ببینید...


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه دوازدهم مهر 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری جشنواره قصه گویی در کاکی

گزارش تصویری

 
مرحله مقدماتی جشنواره استانی قصه گویی در شهر کاکی
 
 
۱۳ عکس دیگر را در ادامه مطلب ببینید ...


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه دهم مهر 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری جشنواره قصه گویی در برازجان (2)
گزارش تصویری (2)
 
رقابت‌های منطقه‌ای
 چهاردهیمن جشنواره استانی قصه گویی مربیان استان بوشهر
 
 
بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید...


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه دهم مهر 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری جشنواره قصه گویی در برازجان (1)
گزارش تصویری (1)
 
رقابت‌های منطقه‌ای
چهاردهیمن جشنواره استانی قصه گویی مربیان استان بوشهر
 
 
بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید ...


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم مهر 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویر صبح شعر
گزارش تصویری

 صبح شعر « سنگر و آغاز یک پرواز » در بوشهر

بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید...ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه پنجم مهر 1390 توسط مدنی پور

صبح شعر « سنگر و آغاز یک پرواز » در بوشهر

با حضور ده ها شاعر کودک و نوجوان برگزار شد:

 صبح شعر « سنگر و آغاز یک پرواز » در بوشهر

  پیش از ظهر امروز سه شنبه ۵ مهر ماه در سالروز شکست حصر آبادان با حضور ده‌ها کودک و نوجوان عضو مرکز آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر همایش صبح شعری تحت عنوان: «سنگر و آغاز یک پرواز» در بوشهر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در ابتدای این مراسم زهرا عرفان مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و ادای احترام به مقام شامخ شهدا و امام امت گفت: دفاع مقدس نشانی از پایداری و استقامت زنان و مردان سلحشور ایران اسلامی است که با از خود گذشتگی و نثار جان خویش باعث شدند تا ما امروز شاهدِ آرامش، امنیت و پیشرفت کشور باشیم.

مشاور استاندار بوشهر افزود: سیادت و حفاظت از حریم اسلامی را کسانی پی گرفتند که تا دیروز دانش آموزان و نوجوانانی بودند و پس از آن دختران، زنان و مردان بزرگی شدند که آموختند در سایه دین مبین اسلام و سیره نبوی چگونه اندیشیدن و عمل کردن به آن را، این آغازی برای پرواز‌های معنوی شد.

وی بیان داشت: اسم زیبایی که برای این همایش صبح شعر انتخاب گردیده، تحت عنوان «سنگر و آغاز یک پرواز» نشانی از خوبی‌ها و معنویاتی است که در وجود انسان‌های هوشیار، آگاه و بیدار نهفته و در عمل رزمندگان اسلام آنرا عرضه داشتند.

زهرا عرفان ضمن اشاره به موج بیداری اسلامی در کشورهای منطقه گفت: ما امروز در کشور‌های جهان شاهد بیداری اسلامی و گرایش نوجوانان و جوانان این کشور‌ها به سوی تعالیم اسلامی هستیم. چه خوب عمل می‌کنند آن دختران و زنانی که الگوی خود را از زنان و دختران مسلمان ایرانی گرفتند، در صحنه‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند و اعلام می‌دارند که می‌خواهند در پرتو تعالیم اسلامی زندگی کنند.

ایشان در پایان ضمن تشکر از مدیر و مربیان کانون گفت: کانون جایی است که تلاش می‌کنند نو باندیشند و نو عمل کنند که همین امر باعث می‌شود همواره شاهد پیگیری و اجرای برنامه‌های خوبی باشیم.

 مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر نیز ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و خیر مقدم به میهمانان در خصوص برنامه‌های هفته دفاع مقدس در مراکز کانون بیان داشت: هر سال هم زمان با آغاز این هفته برنامه‌های متنوعی در سطح مراکز فرهنگی هنری استان اجراء می‌شود. امسال نیز برنامه‌های متنوعی اجرا شد که این مراسم نیز جزئی از این برنامه هاست که با هدف گرامی داشت این هفته و ارج گذاری به رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های رزمندگان اسلام و پرورش استعدادهای اعضا در جهت حفظ آثار دفاع مقدس برگزار شده است.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت شعر و داستان را دارای ویژگی‌هایی دانست و افزود: در این فعالیت‌ها بر خلاف سایر فعالیت‌ها تنها با عشق و علاقه می‌توان کار کرد. امروز نیز شما با عشق و علاقه به رزمندگان اسلام آمدید تا اشعار خود را بیان کنید.

امیر‌پور در ادامه خواستار توجه بیشتر نسل جدید به شهدا شده و بیان داشت: زندگی، منش و اخلاق شهدا دارای درس‌های فراوانی است که شاید در هیچ مدرسه‌ای نتوان یافت، شما نیز با مطالعه زندگینامه این بزرگواران به توصیه‌های آنان عمل کنید.

وی در پایان از قول یکی از مسوولین دوران دفاع مقدس داستانی از عشق و علاقه یک کودک به رزمندگان اسلام و تقدیم تمام پس انداز خود به جبهه را بیان کرد و گفت: کودکان و نوجوانان امروز نیز چیزی از کودکان و نوجوانان آن روز کم نداشته، در جبهه تهاجم فرهنگی با استکبار مبارزه می‌کنند.

در ادامه این مراسم ده‌ها کودک و نوجوان عضو مرکز آفرینش‌های ادبی کانون به اتفاق مربیان خود، قطعات ادبی و اشعار زیبای خود را در قالب‌های کلاسیک و سپید با موضوع دفاع مقدس قرائت کردند.

سپس اعضا کودک و نوجوان مرکز فرهنگی هنری خورموج دو سرود زیبا با عنوان: شهادت و موزه جنگ را اجرا کردند.

در پایان این مراسم از طرف کانون از کلیه شرکت کنندگان در مراسم تقدیر به عمل آمد.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه چهاردهم شهریور 1390 توسط مدنی پور

نقد و بررسی آثار هنرمند خورموجی

 نخستین جلسه نقد و بررسی

 آثار هنرمند خورموجی در کانون برگزار شد

  به گزارش روابط عمومی کانون استان بوشهر، اعضا و مربیان مرکز فرهنگی هنری خورموج پیش از ظهر یکشنبه برای نخستین بار گزیده‌ای از آثار نقاشی زینب جعفری از هنرمندان فعال شهرستان دشتی را مورد نقد و بررسی قرار دادند.

 در این برنامه 10 اثر به سبک سیاه قلم از خانم جعفری و 20 اثر نقاشی اعضا فعال آفرینش‌های هنری کانون به نمایش در‌آمد.

 مرضیه متین مربی مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خورموج در تشریح اهداف برگزاری این مراسم گفت: آشنایی کودکان با سبک‌های مختلف هنری هنرمندان شهرستان و شیوه صحیح نقد و بررسی آثار هنری از اهداف اصلی این برنامه بود.

 وی افزود: یکی از دستاوردهای مهم نقد و بررسی بی‌طرف و منصفانه آثار، ارتباط مستقیم هنرمند با مخاطب و تبادل نظر دو‌سویه در جهت ارتقا سطح کیفی کار و آشنایی اعضا کودک و نوجوان با نگاه تیز بین هنرمند خواهد بود.

 لیلا منصوری نژاد مربی هنری کانون خورموج نیز گفت:  در این برنامه علاوه بر نقد و بررسی آثار هنرمند به صورت کارگاهی موضوعاتی شامل: انتخاب تصاویر و ارتباط با موضوع، تکنیک‌های متنوع در نقاشی، میزان راهنمایی یا دخالت مستقیم مربی در اثر، نوشته در نقاشی و ...  مورد بحث و آموزش قرار گرفت.

منصوری نژاد یادآور شد: علاوه بر این، ۵ اثر نقاشی یک عضو ۹ ساله‌ی مرکز که با تکنیک هایی نظیر: خراش و حکاکی، آبرنگ، کلاژ و افشانگری خلق شده بود نیز مورد نقد و بررسی اعضا قرار گرفت.

زینب جعفری هنرمند نقاش خورموجی نیز ضمن توضیحاتی در خصوص تکنیک‌های بکار گرفته شده در آثار نقاشی خود؛ علاقه، پشتکار و نظم و انضباط در کار و نقاشی را لازمه کار هنرمند متعهد دانست.

وی ضمن تشویق اعضا برای حضور فعال در برنامه‌های کانون افزود: کلاس‌های کانون یکی از راه‌های مهم شناسایی استعدادهای هنری در سطح شهرستان است. 

اختتامیه‌ی این کارگاه، نمایش فیلمی با عنوان « یاد خدا » بود.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه هشتم شهریور 1390 توسط مدنی پور

دیدار کودکان و نوجوانان کنگانی با فرماندار خود

فرماندار شهرستان کنگان در دیدار اعضا کانون:

  کتاب کلید پیشرفت هر جامعه ای است.

در آخرین روز از هفته دولت تعدادی از اعضا مرکز فرهنگی هنری بندر کنگان به اتفاق مربی خود به دیدار فرماندار شهرستان رفتند.

 به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در این دیدار عباس تبرکی فرماندار شهرستان کنگان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت و تشکر از کودکان و نوجوانان شهر خود آنان را آینده سازان کشور دانست و افزود: پیشرفت و آبادانی کشور عزیزمان در دست شماست، تلاش و پشتکار امروز شما ضامن پیشرفت، ترقی و عزت کشور در آینده خواهد بود.

 فرماندار شهرستان کنگان ضمن تشویق بچه‌ها به مطالعه بیشتر بیان داشت: کتاب کلید پیشرفت هر جامعه‌ای است، در هر جامعه‌ای که کتاب در جایگاه واقعی خود قرار گرفت در کنار آن پیشرفت و ترقی آن کشور نیز هموار خواهد شد.

 تبرکی ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات کودکان و نوجوانان و عموم مردم در این ماه از میهمانان خود خواست تا دلایل نامگذاری هفته دولت را بیان کنند که بچه‌ها در این زمینه اطلاعات خوبی داشته و به درستی پاسخ گفتند.

فرماندار کنگان نیز ضمن رضایت و تشکر از اطلاعات خوب اعضا کانون گفت: دولت شهید رجایی نخستین دولت مکتبی، پایدار و ارزشی پس از انقلاب اسلامی بود که در راه خدمت صادقانه به اهداف مقدس انقلاب به همراه شهید باهنر جان خویش را فدا کردند. به همین دلیل هر سال از دوم تا هشتم شهریور ماه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این دو بزرگوار گوشه‌هایی از خدمات دولت خدمتگزار معرفی و از زحمات خدمتگزاران نظام تقدیر می‌شود.

 در ابتدای این دیدار لیلا گشتی مربی مسئول مرکز کنگان گزارشی از عملکرد و موفقیت‌های کانون این شهرستان به اطلاع فرماندار رساند.

 کودکان و نوجوانان حاضر در جلسه نیز به نمایندگی از سایر بچه‌های شهرستان ضمن اهداء گل و کتاب ارزشمند نهج البلاغه، از زحمات فرماندار و معاونین فرمانداری کنگان تشکر کردند.

 شایان ذکر است شهرستان کنگان با دارا بودن مرکز ویژه اقتصادی و انرژی پارس به عنوان قطب مهم صنعتی و اقتصادی کشور محسوب می‌شود.


نوشته شده در تاريخ سه شنبه هشتم شهریور 1390 توسط مدنی پور

نمایشگاهی در بندر دیر

 نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی هنری بمناسبت هفته دولت

 در بندر دیر

  هم زمان با پایان کلاس‌های تابستانی کانون در بندر دیر نمایشگاهی از فعالیت‌های کودکان و نوجوانان این شهر با عنوان: «نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی و هنری» برپا شد.

 به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر زهره ظفرمند مربی مسئول مرکز دیر در تشریح فعالیت‌های کانون در این شهر گفت: در کلاس‌های تابستانی کانون بیش ۲۰۰ کودک و نوجوان دیری شرکت کردند.

 وی افزود: کانون و تابستان دو کلمه‌ای هستند که با هم عجین شده‌اند. مثل تابستان و دریا - دریا و ماهی و مثل ماهی و جاشو، تابستان اوج کاری کانون است - بر عکس مدارس- از اردیبهشت ماه لحظه‌ها را می‌شماریم تا امتحانات بچه‌ها به پایان برسد و کانون دوباره سرشار از هیاهوی بچه‌ها شود و اشتیاق آن‌ها برای ثبت نام در کلاس‌ها انرژی ما را دو چندان کند. امسال نیز مثل هر سال با برگزاری کلاسهای قرآن - نقاشی - سفال - کاردستی - کارگاه شعر و داستان و زبان انگلیسی پذیرای بچه‌ها بودیم.

 ظفرمند بیان کرد: از اول تیرماه کلاس‌ها شروع شد و به مدت ۴۵ روز ادامه داشت. البته هر سال کلاس‌های ما دو ماه بود که امسال به مناسبت تقارن با ماه مبارک رمضان و گرمای شدید هوا به ۴۵ روز تقلیل یافت.

 مربی مسوول کانون دیر گفت: در کل ۷۱۶ نفر نیز عضو ثابت کانون این شهر می‌باشند که بیشتر این عزیزان نیز ما را فراموش نکرده و مرتب در مرکز حضور داشتند که با برنامه‌هایی مثل شعرخوانی - قصه گویی - نمایش فیلم - نمایش عروسکی - نمایش خلاق -روخوانی کتاب - معرفی کتاب - معرفی شخصیت - معرفی سرزمین - نشریه نگاری و.... در کل با برنامه‌های فرهنگی از آن‌ها پذیرایی می‌شد. در خلال کلاس‌ها مسابقات مختلفی اعم از مسابقات نقاشی - شعر - داستان- نشریه نگاری - تحقیق – کتاب سازی و کتابخوانی برگزار شد که اعضاء با راهنمایی مربیان در این مسابقات شرکت فعال داشتند.

 نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی و هنری اعضا کودک و نوجوان مرکز دیر بعد از مجتمع فرهنگی هنری ارشاد تا ۱۵ شهریور ماه پذیرای مراجعه کنندگان خواهد بود.

تصاویر این نمایشگاه را در ادامه مطلب ببینید ...

 ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفتم شهریور 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری از دیلم

 گزارش تصویری نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی هنری کانون دیلم

بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید ...ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ششم شهریور 1390 توسط مدنی پور

کلاس های قرآن به سبک جدید در کانون بوشهر

مدیر کانون استان بوشهر خبر داد:

 برپایی کلاس های حفظ قرآن مجید با سبک جدید در بوشهر

  هم زمان با آغاز ماه مبارک رمضان اعضا دختر مراکز فرهنگی هنری شماره 1 و 2 بوشهر تحت نظر حجت الاسلام محسن اسماعیلی با استفاده از سبک جدید، در کلاس حفظ قرآن کریم شرکت نمودند.

  به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر ، زکیه امیر پور مدیر کانون استان ضمن بیان این مطلب افزود: از آغاز ماه مبارک رمضان طی دو کلاس بیش از 30 کودک و نوجوان علاقمند به حفظ و قرائت قرآن کریم تحت نظر یکی از روحانیون جوان و توانمند شهرستان برای نخستین بار کار حفظ قرآن با شیوه جدید را آغاز کردند.

  مدیر کانون استان بوشهر افزود: همان گونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند: «هنگامی که قرآن در دست و دل نوجوانان و جوانان قرار گیرد، چشم انداز آینده، بسی روشن و امید بخش خواهد بود» بر همین اساس سعی کردیم این زمینه را در کانون ایجاد کنیم تا ضمن شناسایی اعضاء مستعد، معرفت اسلامي در ذهن آنان قوي‌تر و عميق‌تر گردد.

 حجت الاسلام اسماعیلی نیز در تشریح برنامه های تابستانی خود در کانون گفت: محوریت این فعالیت ها قرآنی است. در مرحله اول حفظ قرآن با شیوه آموزشی جدید، همراه با شماره آیات و در مرحله دوم پرداختن به تفسیر و مفاهیم قرآن می باشد.

  ایشان در خصوص سبک جدید حفظ قرآن نیز افزود: در این شیوه از اول به آخر و یا از آخر به اول آیات رمزگذاری می شود که در نتیجه بچه ها قادر خواهند بود ضمن قرائت سوره های قرآن از اول به آخر و یا از آخر به اول با ذکر شماره آیه هر سوره بلافاصله آنرا قرائت کنند.

  وی در خصوص نحوه اداره کلاس نیز گفت: چون رده سنی شرکت کننده در کلاس ها کودکان و نوجوانان می باشد، کلاس را بیشتر بصورت مشارکتی اداره می کنیم، حفظ قرآن همراه است با شعر خوانی، قصه گویی و نقاشی که بچه ها از این روش بسیار راضی هستند.

  حجت الاسلام اسماعیلی در پاسخ به این سئوال که آیا فعالیت های دیگری نیز دارید یا خیر بیان داشت: بله، دو اثر در باب نویسندگی هست که یکی داستان با موضوعات حجاب و نهادینه کردن فرهنگ حجاب برای دختران و یکی هم مجموعه شعری است که با موضوعیت اصول دین و مخصوصاً خداشناسی است که آماده چاپ می باشد.

  شایان ذکر است، در طول ماه مبارک رمضان توسط حجت الاسلام اسماعیلی ضمن برپایی نماز جماعت جلسات روخوانی و ترجمه قرآن کریم با حضور کلیه کارکنان دفتر استان و مرکز شماره 1 بوشهر برگزار شد.

 

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه دوم شهریور 1390 توسط مدنی پور

10 عکس از نمایشگاه هفته دولت

 گزارش تصویری غرفه کانون در نمایشگاه هفته دولت

بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید ...ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و نهم مرداد 1390 توسط مدنی پور

عصر شعر «سجده ی آفتاب» در بندر دیر

عصر شعر «سجده ی آفتاب»

 به مناسبت سالروز شهادت امام علی (ع) در بندر دیر

این صدای علی است که با فرق شکافته، سر بر سجده گذاشته و فریاد رستگاری سر می‌دهد. او که تا آخرین لحظه حیات نیز از دایره ی عدل و انصاف بیرون نرفت و به فرزندانش سفارش کرد که قاتلش را فقط با یک ضربه قصاص کنند.

  سجده آفتاب، عنوان مراسم عصر شعری است که اعضا و مربیان مرکز فرهنگی هنری بندر دیر استان بوشهر در آستانه سالروز شهادت حضرت علی (ع) برگزار کردند.

  به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در این مراسم ادبی بیش از ۳۰ کودک و نوجوان عضو مرکز آفرینشهای ادبی کانون بندر دیر دلنوشته‌های خود را در سوگ خورشید عدالت و در عصر شعر سجده ی آفتاب قرائت کردند.

زهره ظفرمند مربی مسئول مرکز دیر ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت نخستین پیشوای شیعیان جهان در تشریح اهداف برگزاری این مراسم گفت: حضرت علی (ع) دارای ویژه گی‌ها و صفات فراوانی است که با هدف آشنایی بیش از پیش اعضا با این فضایل از آنان خواسته شد هر کدام با کلام زیبای خود این خصوصیات را بیان کنند. امید که ماهم بتوانیم از رهروان راستین آن حضرت باشیم.

وی افزود: در این برنامه اعضا کانون گوشه‌هایی از فضایل آن حضرت را بازگو کردند، یکی از اعضا نیز قصه زیبایی از زندگانی آن بزرگوار بیان کرد.

در پایان این مراسم نماز مغرب و عشاء به صورت جماعت برگزار شد، سپس اعضا کانون با طعام مختصری روزه خود را افطار کردند.

 

  بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ملاحظه کنید ...ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و ششم مرداد 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری

گزارش تصویری جشن «هر لحظه عبادت تو ... »


نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و سوم مرداد 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری فعالیت های تابستانی کانون اهرم

 گزارش تصویری فعالیت های تابستانی کانون اهرم

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


نوشته شده در تاريخ سه شنبه هجدهم مرداد 1390 توسط مدنی پور

تقدیر مدیر کانون از دو خبرنگار فعال استان بوشهر

 تقدیر مدیر کانون از دو خبرنگار فعال استان بوشهر

  

   به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار توسط مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر از دو خبرنگار فعال در عرصه خبر تقدیر شد.

 به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر، زکیه امیر‌پور در دیدار با سلمان (ایمان) ندومی سرپرست خبرگزاری فارس در استان بوشهر و منا عیدان خبرنگار خبرگزاری ایرنا ضمن تشکر از زحمات این عزیزان، از آنان تقدیر کرد.

 مدیر کانون پرورش فکری استان با گرامی داشت سالروز شهادت، شهید صارمی و نامگذاری این روز به عنوان روز خبرنگار، در خصوص اهمیت جایگاه خبرنگاری بیان کرد: مسئولیت خبرنگاران در شرایط کنونی جامعه نسبت به هر زمان دیگری مهم‌تر است؛ اهمیت این کار در عرصه فعالیت‌های فرهنگی با توجه به تمرکز دشمن در این حوزه بسیار مهم و حساس است.

 امیر‌پور عشق به کار را رمز موفقیت خبرنگاران دانست و افزود: به دلیل سختی شغل و شرایط خاص خبرنگاران تنها با عشق می‌توان به این رسالت پرداخت.

 مدیر کانون با تشکر از ارتباط خوب خبرگزاری فارس و ایرنا با کانون افزود: طی سال گذشته تقریبا در تمامی برنامه‌ها شاهد حضور و فعالیت شما عزیزان در برنامه‌های کانون بودیم که بدینوسیله از لطف شما و همکارانتان تشکر می‌کنیم.

 خبرنگاران منتخب نیز ضمن تشکر از مدیر کانون تنظیم صحیح و ارسال به موقع خبر‌ها توسط روابط عمومی کانون را یکی خصوصیات مهم ارتباط خبری کانون با رسانه‌ها دانستند.

 شایان ذکر است در همایش سالانه خبرگزاری فارس که چندی پیش در مشهد برگزار شد، دفتر نمایندگی فارس در بوشهر به سرپرستی آقای ندومی در بین ۳۵ دفتر نمایندگی رتبه نخست را از آن خود کرد.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه دوازدهم مرداد 1390 توسط مدنی پور

مسابقه نقاشی در بندر دیر

 اهمیت شیر مادر در نقاشی‌های کودکان دیری

 به مناسبت فرا رسیدن هفته جهانی تغذیه با شیر مادر، مرکز فرهنگی هنری کانون بندر دیر با همکاری شبکه بهداشت و درمان این شهرستان مسابقه نقاشی برگزار کرد.

 به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر در این مسابقه بیش از ۳۰ کودک و نوجوان دیری با موضوع اهمیت شیر مادر و نقش آن در سلامتی کودکان نقاشی کشیدند.

در ابتدای این برنامه زهره ظفرمند مربی مسئول مرکز دیر در تشریح اهداف برگزاری مراسم گفت: اهمیت تغذیه کودکان با شیر مادر و تاثیر آن بر رشد و سلامت جسمی بچه‌ها مسئله مهمی است که خواستیم با مشارکت بچه‌ها در این برنامه به نوعی توجه والدین را به این مسئله مهم جلب نماییم.

در ادامه برنامه یکی از کار‌شناسان شبکه بهداشت نیز در مورد تغذیه صحیح و اهمیت تغذیه با شیر مادر در دوران کودکی برای بچه‌ها صحبت کرد، سپس به سئوالات اعضا کانون پاسخ داده شد.

کودکان و نوجوانان دیری در نقاشی‌های خود، کودکان لاغر را نماد عدم تغذیه با شیر مادر و بچه‌ها تپل را به عنوان نماد سلامتی و تغذیه با شیر مادر نقاشی کردند.

در پایان از طرف شبکه بهداشت به نفرات برگزیده جوایز ویژه و به تمامی شرکت کنندگان هدایایی تقدیم شد.

بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید...ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه یکم مرداد 1390 توسط مدنی پور

گزارش تصویری از بندر دیلم

 گزارش تصویری مسابقه  عفاف و حجاب در دیلم


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه بیست و نهم تیر 1390 توسط مدنی پور

موفقیتی دیگر برای هنرمندان استان بوشهر

چهاردهمین جشنواره نمایش عروسکی منطقه‌ی 3 کشور

 با درخشش هنرمندان استان بوشهر به پایان رسید

   چهاردهمین جشنواره‌ی منطقه‌ی 3 نمایش عروسکی کانون که با حضور 12 گروه نمایشی از استان‌های بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان از 25 تیر ماه در شهرکرد آغاز شده بود، سرانجام پس از 3 روز با درخشش هنرمندان استان بوشهر به کار خود پایان داد.

  به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر  در این جشنواره از استان بوشهر 2 نمایش از شهرهای دیلم و بوشهر حضور داشتند که هر دو نمایش جزء کاندیداهای حضور در جشنواره کشوری قرار گرفتند.

  بر اساس این گزارش پس اعلام رای هیات داوران جشنواره،  نمایش های"کی گفته توبه گرگ مرگه" از استان بوشهر و مرکز دیلم به کارگردانی قمر غلامیان، نمایش "باز هم خوابت برد" از مرکز بندر لنگه استان هرمزگان به کارگردانی ماه بی بی صفری پور و هادیه رحمانی، نمایش "سیب خداحافظ ، سیب سلام" از استان چهارمحال و بختیاری به کارگردانی نوشین فرهادی، از مرکز فارسان و سرانجام نمایش "راه خونه فرشته ها" از مرکز شماره 1 بوشهر به کارگردانی حمیده ناجی به عنوان برگزیدگان این جشنواره شناخته شدند.

  گروه داوری جشنواره شامل محمدعلی یزدان شناس، فرزاد زیدی نژاد و احمد شهدادی با انتشار بیانیه جشنواره به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند.

  در این بیانیه آمده است: با توجه به انتقال مفاهیم در خور سن کودکان و نوجوانان متونی نگارش یا انتخاب شود که با حالات و روحیات این گروه سنی متناسب باشد.

نگاه ویژه به دغدغه های ذهنی کودکان و نوجوانان با توجه به مراحل رشد، توجه به قصه های عامیانه، لالایی ها، ترانه ها و بازی های بومی و محلی به عنوان منبع مناسب برای نگارش و تهیه ی متون نمایشی و استفاده از امکانات و مواد سهل الوصول موجود و قابل تهیه در مراکز برای طراحی و ساخت عروسک ها و صحنه نمایش؛ بخشی از این بیانیه بود.

هیأت داوری در قسمت دیگری از این بیانیه اعلام کرد: برگزیدگان چهاردهمین جشنواره نمایش عروسکی منطقه 3 کشور برگزیدگان همین منطقه هستند. حضور یا عدم حضور گروه های راه یافته به جشنواره سراسری منوط به برگزاری سایر جشنواره های مناطق پنجگانه است که در نهایت 10 گروه از 16 گروه منتخب مناطق بر اساس امتیاز و اولویت انتخاب، مجوز حضور در جشنواره سراسری نمایش عروسکی را دریافت خواهند کرد.

  محمد علی یزدان شناس یکی از داوران این جشنواره در مصاحبه با روابط عمومی کانون گفت: با اتمام این جشنواره، تا کنون 3 منطقه کشور جشنواره های خود را برگزار کرده اند که این جشنواره به نسبت سایر جشنواره ها از نظر اجراها از سطح بالاتری برخوردار بود.

وی افزود: روال کار داوری بدین صورت است که در هر منطقه 3 گروه انتخاب و جهت شرکت در جشنواره سراسری کاندید می شوند که به دلیل سطح بالای اجراهای اخیر قرار شد بطور ویژه در این جشنواره 4 گروه معرفی شوند.

  شایان ذکر است در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور علی اصغر عنابستانی استاندار استان چهارمحال و بختیاری، جلالی معاون سیاسی امنیتی استاندار و مدیران استان های شرکت کننده برگزار شد، از 4 گروه برگزیده تقدیر بعمل آمد.

  همچنین در بخش نگاه ویژه از نمایش "راه خونه فرشته ها"  برای مضمون و طرح نمایش مناسب از آناهیتا یزدان شناس از مرکز شماره 1 بوشهر تقدیر شد.

  از نمایش "کی بود چی بود که در زد" نیز برای طراحی و ساخت خلاقانه عروسک های نمایش از مرکز شماره 1 استان فارس از کبری شیروانی و ملیحه پورنور تقدیر شد.

مربی و اعضای استان فارس نیز جایزه "استان برگزیده اخلاق" را از استاندار دریافت کردند.

برای دریافت اندازه واقعی عکس روی آن کلیک کنید

 


.: Weblog Themes By Farsstar :.


تمامي حقوق اين وبلاگ محفوظ است | طراحي : فارس استار
قالب وبلاگقالب وبلاگ

ابزار هدايت به بالاي صفحه